Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Adana haberleri > Daha fazla okuyucu için kütüphaneye üyelik işlemleri kolaylaştırıldı
Adana Haberlerini Takip Et

Daha fazla okuyucu için kütüphaneye üyelik işlemleri kolaylaştırıldı

Güncelleme : 02 Şubat 2012 14:02
Daha fazla okuyucu için kütüphaneye üyelik işlemleri kolaylaştırıldı

Adana İl Halk Kütüphanesi Müdürü Selim Arslan, vatandaşların kitaplardan daha fazla faydalanmasını sağlamak için bu yıl kütüphaneye üyelik işlemlerinin elektronik ortamda yapılmaya başlandığını ve ikametgah ile öğrenim belgesinin istenmediğini söyledi. Amaçlarının daha kaliteli ve daha ulaşılabilir hizmetle okuyucu kitlesini çoğaltmak olduğunu ifade eden Arslan, yeni dönemde kütüphaneye üye olma işlemlerini daha da kolaylaştırdıklarını kaydetti.

Üyelik için nüfus cüzdanının yeterli olduğunu ve herhangi bir ücretin talep edilmediğini vurgulayan Arslan, “Sadece 18 yaşından küçük olanların bir sefere mahsus velisiyle gelmesi gerekmektedir. Aldığımız yeni sistemle üyelikler kısa sürede ve elektronik ortamda yapılarak okuyucuya bir yıl kullanabileceği suya dayanıklı şık bir kimlik verilmektedir.” dedi.

Kütüphanede her konuda, her düzeyden okuyucunun faydalanabileceği binlerce kitabın bulunduğunu belirten Selim Arslan, görme engelliler ile renk körlüğü bulunan vatandaşların da kütüphane hizmetinden yararlanabilmesi için yeni cihazlar ve bilgisayar programlarını kütüphaneye kazandırdıklarını dile getirdi.

Her ay kitap sergileri açmaya devam ettiklerini dikkat çeken Arslan, "Bu ay da 14 Şubat Sevgililer Günü sebebiyle ‘sevgi’ konulu kitap sergisi açacağız. Vatandaşlarımızı ücretsiz üye olmaya kitap ve süreli yayın okumaya ve kültürel etkinliklerimizi görmeye davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Adana haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir