Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Adana haberleri > Gazi Ve Şehit Aileleri Derneği’nden 'öcalan İle Görüşmeye' Destek
Adana Haberlerini Takip Et

Gazi Ve Şehit Aileleri Derneği’nden 'öcalan İle Görüşmeye' Destek

Güncelleme : 07 Ocak 2013 11:23
Gazi Ve Şehit Aileleri Derneği’nden 'öcalan İle Görüşmeye' Destek

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Ersin Güluçar, 30 yılı aşkın akan kanın durması için Öcalan ile görüşülmesinde bir sakınca olmadığını belirterek, "Bu görüşmeleri istemeyenin vatandaşlığından şüphe ederim" dedi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'nda jandarma uzman çavuş olarak görev yaparken 2001 yılında Diyarbakır kırsalında operasyon sırasında PKK ile girilen çatışmada dizinden vurulan Ersin Güluçar, bir süre tedavi gördü ancak diz kapağından vurulduğundan askerlik yapamayacak duruma geldiği için gazi oldu. Gazi olduktan sonra da vatana hizmet etmeye devam eden Güluçar, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı oldu. Burada kendisi gibi gazi arkadaşları ve şehit yakınlarının hizmetine koşan Güluçar, son günlerde akan kanın durması için İmralı Cezaevi'nde yatan terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşmelere olumlu baktığını söyledi. Güluçar, şehit aileleri ve gaziler olarak akan kanın durmasını istediklerini belirterek, "Ülkemizde 30 yılı aşkın terör olayları var ve bu terör olaylarında vatan evlatlarımızı kaybettik. Uzuvlarını kaybedip çok zor şartlar içinde yaşamını sürdüren gazilerimiz var. Biz bu süreçte artık terör olaylarından dolayı sabahları şehit haberleriyle uyanmak istemiyoruz. Bundan ötürü artık kimle görüşeceklerse görüşsünler, kimle ne yapacaklarsa yapıp bu terörü bir an önce bitirsinler. Tüm şehit aileleri ve gaziler olarak terörün bitmesi, akan kanın durması için bir an önce birtakım adımların atılmasını istiyoruz. Artık ülkemizin terör belasını kazıması lazım. Devletin yetkilileri Öcalan ile görüşülmesi gerekiyorsa, onunla görüşsünler. Bu kan bitecekse görüşsünler. Bizim olmazsa olmazlarımıza, terörden dolayı gazi olan ve canını kaybeden şehit yakınlarımızın çizgilerine hassasiyet göstererek, rencide etmeden, bizlerin ödediği bedellere saygı göstererek, bundan sonraki kanın durması için bir an önce görüşülüp bitirilmesini istiyoruz" dedi.

"Ateş düştüğü yeri yakıyor" diyen Güluçar, "Bu acılarla hep biz yüzleşiyoruz. Bir an önce terörün bitirtilip, terörün geride bıraktığı şehit eşinin, babasının, annesinin, çocuklarının psikolojisinin düzeltilmesi için, hayata tutunması için bir takım projeler üretmemiz lazım" diye konuştu.

Öcalan ile görüşülmesinde bir sakınca görmediklerini ifade eden Güluçar, şöyle devam etti:

"Çünkü, devletin istihbarat ekibi bir teröristle bile saatlerce görüşebiliyor. Alınan bilgilerle Mehmetçiğin şehit olmasının önüne geçiliyor. Bu olaya böyle bakıp, polemik haline getirmemek lazım. Çünkü görüşülme sonucundaki bilgilerin değerlendirilmesi sonucu ülkemizdeki terör bitecek. Bence bu tür görüşmeleri istemeyenlerin vatandaşlığından şüphe etmek lazım. Eğer gerçekten insanlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysa, ülkede terörün bitmesini kalben istemesi lazımdır. Terörün bitmesini istemeyen insanlar bizim iyiliğimizi istemeyen insanlardır. Yüreğinde vatan sevgisi olan, oğlu şehit olunca vatan sağolsun diyen insanlarımız varken, öte yandan da terörün bitmemesi için devletin attığı adımları farklı lanse edip, polemik haline getirilmesini biz anlamsız buluyoruz. Bu süreçte hep beraber üzerimize düşeni yapıp, ülkemizi terör belasından kurtarmamız gerekiyor."

Ersin Güluçar, bu anlamda Başbakan’ın da açıklaması olduğunu, bölücü başının asla ev hapsine alınmayacağı yönünde söylemleri olduğunu, bu nedenle Başbakan’ın bu sözlerine güvenmek istediklerini sözlerine ekledi.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Adana haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir