Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Adana haberleri > "İnfaz Koruma Memurları isyan ediyor"
Adana Haberlerini Takip Et

"İnfaz Koruma Memurları isyan ediyor"

Güncelleme : 19 Haziran 2012 10:12
Anahtar kelime giriniz

CHP Adana Milletvekili Turgay Develi, cezaevlerinde sağlıksız koşullarda hizmet veren İnfaz Koruma Memurları’nın da, toplumun diğer kesimleri gibi huzursuz ve mutsuz olduklarını söyledi. İnfaz Koruma Memurları’nın, Kapasitelerinin çok üzerinde mahkum konulan cezaevlerinde görev yapmalarına karşın, sosyal haklarının kısıtlı olduğuna vurgu yapan Develi, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“ İnfaz Koruma Memurları, cezaevlerinde adeta mahkumlar gibi vakit geçirmelerine karşın, bir çok sosyal haktan faydalanamıyor. Kapasitesinin üzerinde mahkum konulan cezaevlerinde hizmet veren memurların, giydikleri gömleklerin kalitesinden, çalışma saatlerine kadar birçok konuda aksaklıklar yaşanıyor. Birçok kamu personeli görev başında hayatlarını kaybettiğinde şehit kabul edilirken, İnfaz Memurları için aynı prosedür işletilmiyor. Cezaevinde çalıştıkları için istenmeyen adam ilan ediliyorlar ama emekli olduklarında sadece silah bulundurma ruhsatları veriliyor.

Çalışma şartlarının aksaklığını gösteren en önemli delil ise memurların hergün katettiği yolun uzunluğu. Cezaevi içinde de olsa, memurlar gelen avukatlar ve diğer konuklara refakat ettikleri için, günlük yaklaşık 22 Kilometre yol yürüyor. Bütün bu olumsuzluklara karşın sosyal tesisleri dahi bulunmayan İnfaz Koruma Memurları da , toplumun diğer kesimleri gibi mutsuz ve huzursuzlar.Uzun çalışma saatlerine rağmen mesai ücreti dahi alamayan İnfaz Koruma Memurları’nın içinde bulunduğu durumu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıyarak, sorunların çözümü için katkı koyacağım ”


ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Adana haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir