Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Adıyaman haberleri > 1. Adıyaman Tarım Fuarı Açıldı
Adıyaman Haberlerini Takip Et

1. Adıyaman Tarım Fuarı Açıldı

Güncelleme : 08 Mayıs 2013 14:56
Adıyaman
1. Adıyaman Tarım Fuarı Açıldı

Adıyaman'da "1. Tarım Fuarı" açıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, Altınşehir Mahallesinde düzenlenen fuarda, gazetecilere yaptığı açıklamada, "1. Adıyaman Tarım Fuarı"nın çiftçiler için çok önemli olduğunu söyledi.

Son yıllarda Bakanlığın çiftçilerin ekipman ihtiyacına yönelik büyük desteklerinin olduğunu aktaran Alan, bu tür organizasyonlarla çiftçilerin teknolojiyi yakından tanıma imkanı bulduğunu kaydetti.

Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Kemal Şahin ise çiftçilerin bir çoğunun il dışındaki fuarlara gitmediğine, Adıyaman'da ilk kez düzenlenen fuarla çiftçilerin sektörü daha iyi tanıma imkanı bulacaklarını söyledi.

Tarımın, ekonomik sektörden ziyade stratejik öneme sahip olduğunu dile getiren Şahin, fuarda tarımsal üretimde verimlilik ve kaliteyi önemli ölçüde etkileyen yeni teknoloji ürünü traktörler, biçerdöverler, toprak işleme, ekim dikim makineleri, modern sulama cihazları, hayvancılıkla ilgili alet ve ekipmanlar, tohum, yem ve katkı maddeleri, ilaç, gübre ve örtü altı ekipmanlarının yer aldığını bildirdi.

Fuarda çiftçilerin firma sahipleri ile yapacakları bilgi alışverişlerinin önemli faydalar sağlayacağını ifade eden Şahin, "Kurum olarak, fuar için yaptığımız bütün çalışmaların öncelikle çiftçilerimize fayda getirmesini, dolayısıyla tarım ve ekonomimize değer sağlamasını diliyoruz. Çiftçilerimizi çok önemsiyor, çalışmalarımıza bu doğrultuda yön veriyoruz" dedi.

Şahin, Adıyaman'ın tarımsal sulama ihtiyaçlarının biran önce giderilip, sulu tarıma geçilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Adıyaman'da ilk kez düzenlenen fuarda, tarım sektöründe faaliyet gösteren 50 firma ürünlerini sergiliyor. Özel bir firma tarafından düzenlenen fuarda üreticiler, sektörde kullanılan ve yeni tasarlanan makine, teçhizat ve ekipmanları görme imkanı buldu.

Fuar, 4 gün açık kalacak.

Muhabir: Hakan Furkan - Mehmet Fatih Aslan

Anadolu Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Adıyaman haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir