Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Afyon haberleri > Afyonkarahisar'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Afyon Haberlerini Takip Et

Afyonkarahisar'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Güncelleme : 03 Aralık 2012 17:22
Afyonkarahisar'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı ve Altı Nokta Körler Derneği Şube Başkanı Mesut Yurt, engellilerin sorunlarının sadece bir hafta değil, yılın her günü üzerinde durulması gerektiğini söyledi.

Afyonkarahisar’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Mesut Yurt, engelli dernekleri temsilcileri ile birlikte Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şubesi'nde bir basın açıklaması yaptı.

Yurt, Engelliler Meclisi olarak bu yıl ki Dünya Engelliler Günü'nün erişilebilir bir Türkiye yılı olmasını temenni etti. Bu konuda hükümet başta olmak üzere bütün kamu kurumlarının üzerilerine düşen görevleri yerine getirmesini isteyen Yurt," Bizler Engelliler Meclisi olarak bu hafta yerel yöneticilerimiz ile bir araya gelip sorunlarımızı masaya yatırarak, çözüm yolları üretmeye çalışacağız. Toplumun bütün kesimlerine büyük görevler düşüyor. Bu noktada herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz" dedi.

Açıklamanın ardından Mesut Yurt, öncülüğünde ki engelli derneklerinin temsilcileri Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Müjdat Karagöz’ü ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan Karagöz, “İnsan her şeye rağmen hayata bağlanmalı, bunun mücadelesini vermek çok güzel. Engelli bireylerin hayata tutunacak bir şeylerinin olması lazım. Bizim bulunduğumuz konum itibari ile bu insanlara yardımcı olmak, onlara hayatın içerisinden bir parça olarak yaklaşmak gerekir. Onları toplum içerisinde kabul etmek çok güzel. Toplumumuzda bu hoşgörü oluşmaya başladı” dedi.

Başkan Mesut Yurt ve beraberindekiler daha sonra sonra Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan’ı ziyaret ettiler.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Afyon haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir