Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Afyon haberleri > AKÜ Diş Hekimliği Fakültesi, eylülde diş tedavi hizmeti vermeye başlayacak
Afyon Haberlerini Takip Et

AKÜ Diş Hekimliği Fakültesi, eylülde diş tedavi hizmeti vermeye başlayacak

Güncelleme : 06 Temmuz 2011 13:00
Afyon
AKÜ Diş Hekimliği Fakültesi, eylülde diş tedavi hizmeti vermeye başlayacak

Ek ödenek ihtiyacı karşılanan Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nde önümüzdeki eylül ayından itibaren diş tedavi hizmetlerine başlanacağı bildirildi.
Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile Afyonkarahisar milletvekillerinin girişimiyle AKÜ Diş Hekimliği Fakültesi’ne 1 milyon 800 bin TL ilave ödenek temin edildi. Bakan Eroğlu, alınan karardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “AK Parti olarak eğitime çok önem veriyoruz. 1 milyon 800 bin TL ilave ödenek ile fakültenin donanımları tamamlanacak ve fakülte birkaç ay içinde inşallah Afyonkarahisarlı vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
AKÜ Diş Hekimliği Fakültesi, Bakan Eroğlu’nun yoğun çabaları neticesinde kurulmuş ve fakültenin kuruluşuna dair Bakanlar Kurulu kararı, 15 Nisan 2011 tarih ve 27906 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştı. Diş Hekimliği Fakültesi’nin kurulmasıyla AKÜ bünyesindeki fakülte sayısı 11'e yükseldi. Fakültenin akademik kadrosunu kurmasının ardından, üniversite yerleştirmelerinde ek kontenjanla 40 öğrenci alacak. Diş Hekimliğine tahsis edilen ek ödenekle ihtiyaç duyulan ekip ve ekipmanın temini neticesinde eylül ayı içerisinde vatandaşlara tedavi hizmeti verilmesi planlanıyor.
Açıklamada, fakültenin ayrıca son teknoloji ve bilimsel verilerle ağız ve diş sağlığı eğitim, öğretimi vereceği ve idealist ilim adamlarının yetişmesini sağlayacağı belirtildi.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Afyon haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir