Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Ankara haberleri > Başbakan Erdoğan, ilk tablet bilgisayarları dağıttı
Ankara Haberlerini Takip Et

Başbakan Erdoğan, ilk tablet bilgisayarları dağıttı

Güncelleme : 06 Şubat 2012 16:52
Başbakan Erdoğan, ilk tablet bilgisayarları dağıttı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eğitimde FATİH Projesi’ni başlattı. Ankara Karacaören’de Sabahattin Zaim Anadolu Lisesi öğrencilerine 200 tablet bilgisayar dağıtan Erdoğan, “Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u fethederek karanlık bir çağa, Orta Çağ’a son vermiş, yeni çağı başlatmıştır. Biz de bugün FATİH Projesi'yle sadece eğitim sisteminde değil, eğitimin etkilediği her alanda yeni bir çağı bilgi, bilgi teknolojileri çağını bugün burada açıyoruz.” dedi.
FATİH Projesi'nin açılışını yapan Erdoğan, projenin bir dönüm noktası olduğunu söyledi. FATİH Projesi'nin, Sabahattin Zaim Anadolu Lisesi’nden başladığını dile getiren Erdoğan, “Tarihi bir anı yaşıyoruz. FATİH Projesi'yle eğitim ve öğretim metodunu modern bir şekilde değiştiriyoruz. FATİH Projesi'yle eğitimin anlamı değişiyor. Kara tahtanın, öğretmenin ve öğrencinin işlevi çok köklü şekilde değişiyor. Küresel ölçekte yeni bir dönemi başlatıyor, yeni bir çığır açıyoruz. Dünyanın birçok ülkesi FATİH Projesi'ni çok yakından takip ediyor. Dünyada örnek olarak gösteriliyor. Örnek alınıyor. Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u fethederek karanlık bir çağa, Orta Çağ’a son vermiş Yeni Çağ'ı başlatmıştır. Biz de bugün FATİH Projesi'yle sadece eğitim sisteminde değil, eğitimin etkilediği her alanda yeni bir çağı bilgi, bilgi teknolojileri çağını bugün burada açıyoruz. Tarihi bir ana şahitlik yapmanın heyecanını taşıyorum.” diye konuştu.

17 İLDE 52 OKULDA PİLOT OLARAK BAŞLIYOR
Pilot olarak FATİH Projesi'ne geçen 17 ildeki 52 okulun öğretmenlerini, öğrencilerini, çalışanları yürükten kutladığını kaydeden Başbakan Erdoğan, “İnşallah bu yılın Eylül ayına kadar 3 bin 657 orta öğretim kurumunda, liselerin yarısında FATİH Projesi'nin kurulumu tamamlanmış olacak. 4 yıl içinde de 42 bin 570 bin sınıfta FATİH Projesi hayata geçecek. 620 bin akıllı tahtayı okullara, sınıflara kazandıracağız. Projeyle sınıflara yüksek hızlı internet bağlantısını da gerçekleştiriyoruz. İlk tablet bilgisayarları dağıtacağız. 200 tablet bilgisayarı vereceğiz. 12 bin 800 tablet bilgisayarı öğrencilere teslim ediyoruz. Allah’ın izniyle kara tahta kavramını tarihi tozlu raflara kaldırıyoruz. Tebeşir ve tebeşir tozu nostaljiden öteye geçemeyecek. Öğrenci, elinde tablet bilgisayarı, karşısında elektronik tahtasıyla en son teknolojiyle eğitim alacak.” şeklinde konuştu.
Öğretmenlerin ve öğrencilerin yeni sisteme çok kısa sürede ayak uyduracağını söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şöyle dedi: “9 yılda verdiğimiz sözleri tuttuk. Eğitime, Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımını yaptık. 570 bin toplam derslik sayısının 370 binini biz açtık. Türkiye’ye bunları biz kazandırdık.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Ankara haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir