Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Ankara haberleri > Kurtulmuş: Fetö Sanıklarının Tek Tip Elbiseyle Mahkemelere Getirilmesi Daha Doğrudur
Ankara Haberlerini Takip Et

Kurtulmuş: Fetö Sanıklarının Tek Tip Elbiseyle Mahkemelere Getirilmesi Daha Doğrudur

Güncelleme : 17 Temmuz 2017 21:57
Ankara
Kurtulmuş: Fetö Sanıklarının Tek Tip Elbiseyle Mahkemelere Getirilmesi Daha Doğrudur

 

 

TEK TİP ELBİSEYLE MAHKEMELERE GETİRİLMESİ DAHA DOĞRU


 

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, FETÖ sanıklarının tek tip elbiseyle mahkemelere getirilmesi konusunda , "Mahkemelerimiz açık, hukukun üstünlüğü prensipleri içerisinde hareket ediyor ama bunların tek tip elbiseyle mahkemelere getirilmesi daha doğru bir yoldur. Bununla ilgili çalışmalarda Adalet Bakanlığımız tarafından yapılacaktır." dedi.


 

FİNANSAL MÜCADELE İÇİN HER TÜRLÜ İMKANLA MÜCADELE EDİLECEK

Bakanlar Kurulu toplantısına ilişkin konuşan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş FETÖ ile mücadele konusuna da değildi. 

"Bu örgütün maddi kaynaklarının kurutulması da bu örgütle mücadelenin en temel adımlarından birisidir. Bunun için örgütle irtibatlı olan 966 şirkete el konulmuş ve TMSF'ye devredilmiştir. Ayrıca bu şirketlerin yaklaşık 4 bin 888 mal varlığına el konulmuş bu mal varlıklarının taşınmazlarının Maliye'ye devri sağlanmıştır. Ayrıca, finansal mücadelenin gerçekleştirilmesi için her türlü imkanla bunlarla mücadele edilecek, finansal kaynakları da kurutulacaktır" diyen Kurtulmuş, 111 bin 240 kişinin kamu görevinden ihraç edildiğini, 32 bin 180 kişinin uzaklaştırıldığını söyledi.


 

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİNE 6 MİLYONDAN FAZLA VATANDAŞIMIZ KATILDI

Kurtulmuş 15 Temmuz'un birinci yıl dönümünde yapılan etkinlere yaklaşık 6 milyonu aşkın vatandaşın katıldığını söyledi. Kurtulmuş sözlerine Bu da birinci yılında vatandaşlarımızın aynen 15 Temmuz 2016'daki gibi demokrasiye sahip çıktığını, vatana karşı yapılan bu ihaneti asla karşılıksız bırakmayacağını, aynı şekilde şehitlerimizi ve gazilerimizi anmaktan geri durmayacağını açıkça ispat eden önemli bir gösteri olmuştur" şeklinde devam etti.


 

MÜSLÜMAN KİMLİĞİNİ BASKI ALTINA ÇALIŞMAK KUDÜS'ÜN TARİHİNE SALDIRIDIR

Numan Kurtulmuş İsrail'in Mescid-i Aksa'yı kapatmasına da değildi. "Gerçekten kabul edilemez. İslam dünyasında 3 tane kutsal mescit var. Kudüs'teki Harem-i Şerif Müslümanların ilk büyük kıblesidir" diyen Başbakan Yardımcısı Ve Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş "1967'den beri hiç kapatılmamıştır. Böyle bir ortamda bu kararın uygulanması kabul edilemez. İnsanlık suçudur. Bir takım baskılarla Müslüman kimliğini baskı altına almaya çalışmak Kudüs'ün tarihine saldırıdır, hakarettir" ifadelerini kullandı.


 

KATAR ÜSSÜ YENİ BİR MESELE DEĞİL

"Katar meselesi ise Katar Üssü yeni bir mesele değil. Önümüzdeki günlerde Katar'da ortak tatbikat yapılacak. Planlaması önümüzdeki günlerde ortaya çıkar" diye konuşan Kurtulmuş Rusya ile yapılan S-400 anlaşmasına da değinerek "Rusya ile S-400 ile ilgili görüşmelere olumlu sürüyor. Şuanda anlaşma son noktasında değil" ifadelerini kullandı.


 

Görüntü Dökümü

------------------------

- Numan Kurtulmuş'un konuşması


 

Haber: ANKARA, (DHA)

Doğan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Ankara haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir