Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Antalya haberleri > Antalya’da Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmete açılıyor
Antalya Haberlerini Takip Et

Antalya’da Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmete açılıyor

Güncelleme : 06 Eylül 2011 14:31
Antalya’da Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmete açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez ilçesi Habibler Mahallesi'nde hizmete aldığı Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 9 Eylül'de resmi olarak açılacak.
Merkezde 5–15 yaş arası çocukların ağız ve diş sağlığı taraması ve tedavileri ücretsiz yapılıyor. Çocuklara ayrıca ağız ve diş sağlığı eğitiminin de verildiği merkezde, diş hekimleri tarafından çocuklara yönelik diş sağlığı taramaları, basit operasyonlar gerçekleştiriliyor. İlköğretim okulu öğrencileri, Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı servislerle merkeze ulaştırılıyor ya da aileler bireysel olarak çocuklarını getirip diş taramalarını yaptırabiliyor. Merkezde günde 80 çocuğa hizmet verilmesi hedefleniyor.
İki katlı merkezde 6 diş doktoru ile psikolog görev yapıyor. Merkezde aynı anda 5 diş hekiminin muayene yapabileceği muayenehane ile eğitim salonu bulunuyor. Bir diş hekiminin muayenehanesinde olması gereken tüm teçhizat ve donamıma sahip merkezde, engelliler için de ayrı bir ünite yer alıyor. Merkezde, çocukların sıra beklerken sıkılmaması için oyun salonu da oluşturuldu.
9 Eylül Cuma günü saat 17.30’da resmi açılışı yapılacak Habibler Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılış törenine tüm Antalyalılar davet edildi.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Antalya haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir