Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Antalya haberleri > Korkuteli’nde Avcı Eğitimi Kursu Açıldı
Antalya Haberlerini Takip Et

Korkuteli’nde Avcı Eğitimi Kursu Açıldı

Güncelleme : 23 Ağustos 2012 12:13
Korkuteli’nde Avcı Eğitimi Kursu Açıldı

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Yeşilyayla beldesinde ‘Avcı Eğitimi Kursu’ açtı.

Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında yer alan Yeşilyayla İlköğretim Okulu’nda başlayan Avcı Eğitimi Kursu’na 39 kursiyer kayıt yaptırdı. 32 saat ve 8 gün devam edecek olan kursta Orman Mühendisi Erdem İsmetoğlu, Avukat M. Ali Öztürk, Biyoloji Öğretmeni İbrahim Öztürk, Eczacı Celal Koç, Polis Memuru Ali Saraç avcılıkla ilgili konularda kursiyerlere eğitim verecek.

Eğitimin ilk gününde Korkuteli Halk Eğitim Merkezi Müdürü M. Harun Topay, av köpekleri, avda kullanılan yırtıcılar, sağlık bilgisi, ilk yardım, av silahlıları ve uygulaması, avcılığın tarihi felsefesi ve özü, av için gerekli bilgiler, avcılıkta ahlaki bilgiler, ekoloji bilgisi ve çevrenin korunması ve yurdumuzda av hayvanları başlıkları kapsamında kursiyerlere bilgi verdi.

Eğitim süresinin tamamlanmasının ardından kursiyerlerin, 8 günde gördükleri derslerden ve avcılık atıcılık mevzuatını kapsayan yazılı sınava tabi tutulacakları ve sınavı kazananların Avcı Eğitim Belgesi almaya hak kazanacakları bildiren Topay, 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu gereğince Avcılık Belgesi Alarak Avlanmak İsteyenlerin Avcı Eğitim Kursu'nu bitirerek sertifika alma zorunluluklarının bulunduğunu hatırlattı.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Antalya haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir