Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Antalya haberleri > Noel Pazarı Parasıyla Engellilere Seyyar Asansör Alınacak
Antalya Haberlerini Takip Et

Noel Pazarı Parasıyla Engellilere Seyyar Asansör Alınacak

Güncelleme : 09 Aralık 2012 20:16
Noel Pazarı Parasıyla Engellilere Seyyar Asansör Alınacak

Antalya’nın Alanya ilçesinde sivil toplum örgütlerinden oluşan Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi, bugün kurduğu noel pazarından elde ettiği parayla engelli vatandaşlara seyyar asansör alacak.

Alanya Belediyesi’nin 2004 yılında bünyesinde oluşturduğu Yabancılar Meclisi tarafından bu yıl 3'üncüsü kurulan 'Uluslararası Alanya Noel Pazarı' renkli görüntülere sahne oldu. İskele Meydanı’nda 16 metre yüksekliğinde Noel ağacının çevresinde kurulan Noel Pazarı'nda, ilçede yerleşik yaşayan yabancılar stant açarak, ülkelerine özgü yiyecek, içecek, kıyafetler, el işi ve değişik hediyelik eşyaları sattı.

Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü Başkanı Stanislaw Kargul'un de katıldığı pazar çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçinin akınına uğradı. Pazarda, müzik dinletisi ve 'Christmas' müziği eşliğinde Noel'e özgü gösteriler yapıldı. Etkinliklere Alanya'daki Almanya, Finlandiya, Rusya, Danimarka, İsveç, Norveç ve Polonyalı yabancı dernek temsilcileri katıldı.

Noel pazarını engelliler yararına düzenlediklerini belirten Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, Alanya farklı kültürden birçok insanın entegre olduğu bir şehir olduğunu söyledi. Karaoğlu, “Bugün elde edilen gelirle engelli vatandaşlarımıza seyyar asansör alacağız. Destek veren herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü Başkanı Stanislaw Kargul de, Polonyalı turistlerin Alanya'yı çok sevdiğini dile getirdi. Bu etkinliğe her türlü desteği vereceklerini belirten Kargul, “Noel pazarına Alanya'daki derneğimiz de katılarak Polonya'nın reklamını yapıyor. Biz de bu etkinliğin reklamını Polonya'da ve Ankara'da yapacağız." diye konuştu.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Antalya haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir