Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Antalya haberleri > 'Tarım Girdileri' sergisi Kınık'ta açıldı
Antalya Haberlerini Takip Et

'Tarım Girdileri' sergisi Kınık'ta açıldı

Güncelleme : 18 Ekim 2011 16:21
'Tarım Girdileri' sergisi Kınık'ta açıldı

Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı Kınık beldesinde 'Tarım Girdileri(TARSER)' sergisi açıldı. Kınık Belediyesi Toptancı Hali'nde açılan sergiye Kaş Kaymakamı Selami Kaplankaya, Kınık Belediye Başkanı Ali Bekik, Ziraat Odası Başkanı Ramazan Süel, fide üretim firmaları, tarım ilacı firmaları ve çok sayıda domates üreticisi katıldı.
Ziraat Ajans Genel Müdür Yardımcısı Erdem Güner, organize ettikleri TARSER'in amacının üretici firmalar ile çiftçiyi böyle küçük sergiler ile bir araya getirerek, daha bilinçli ve kaliteli üretim yapılmasını sağlamak olduğunu söyledi. Güner, TARSER'in 15- 19 firma ile sınırlı tutularak yapılan bir çiftçi eğitim yayım projesi olduğunu kaydetti.
Ziraat Odası Başkanı Ramazan Süel, bu tür faaliyetlerin fuarlara dönüşmesini isteyerek, "Bu bölge Antalya'ya uzak olsa da potansiyeli yüksek olan bir bölge. Buralarda tarım fuarının yapılmasını arzu ediyoruz." dedi.
Bu bölgede kendi piyasalarını oluşturamamaktan, fiyatları Kumluca'nın belirlemesinden yakınan Kınık Belediye Başkanı Ali Bekik ise şöyle konuştu: "Bu tür faaliyetleri destekliyoruz ve yardımcı oluyoruz. Bizim buralarda çiftçimiz bilgiye aç, bekliyor."
Kaş Kaymakamı Selami Kaplankaya, ilçenin bu bölgesindeki beldelerin geçimlerini tarımcılık yaparak kazandığını hatırlatarak, şunları dile getirdi: "Bu nedenle yaptıkları işin en iyisini yapmaları için bu tür organizasyonları destekliyoruz. Bu tür organizasyonlar ile çiftçimiz bilinçleniyor, yeni çıkan ürünlerden ve teknolojiden haberdar oluyor ve sonuçta ürettiği ürün daha kaliteli oluyor."
İki gün açık kalacak sergi için Ziraat Ajans Yetkilisi Erdem Güner, Kınık'ta açılan sergi ile bin 500 çiftçiye ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, katkılarından dolayı Kınık Belediyesi'ne teşekkür etti.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Antalya haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir