Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Ardahan haberleri > Ahıskalılar Derneği Ihtiyaç Sahibi Öğrenciler Yararına Kermes Düzenledi
Ardahan Haberlerini Takip Et

Ahıskalılar Derneği Ihtiyaç Sahibi Öğrenciler Yararına Kermes Düzenledi

Güncelleme : 19 Mayıs 2012 15:16
Ahıskalılar Derneği Ihtiyaç Sahibi Öğrenciler Yararına Kermes Düzenledi

Ardahan Ahıskalılar Eğitim ve Kültür Derneği ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes düzenledi. Yöresel yemeklerin de sergilendiği gıda ve giyim kermesi Ardahanlı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Kermesin açılışı Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve Dernek yöneticileri tarafından gerçekleştirildi. Başkan Köksoy, kermesin hayırlı olmasını dileyerek, katkıda bulunanlara teşekkür etti.

İnönü Caddesi'nde yapılan kermes 3 Haziran’a kadar devam edecek. Kermeste yaşlı, kadın, genç ve çocuklar, el emeği göz nurlarını sergiledi. El işleri, danteller, çeyizler, tatlı çeşitleri, gözleme ve pasta çeşitlerinin yer aldığı kermesin ihtiyaç sahibi öğrencilere burs imkânı sağlamak amacıyla yapıldığına dikkat çeken Ardahan Ahıskalılar Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Olgun Sarıkamış, bütün Ardahanlıları bu kermese davet etti. Sarıkamış, bu tür faaliyetlerin sosyal dayanışmayı artırdığını vurgulayarak, "Kermesi dernek üyelerimiz ile hayırsever ev hanımları ve esnaflarımızın katkıları ile düzenledik. Bu kermeste bayanlar tarafından yapılan el işleri, örgüler, esnaf tarafından verilen giyim eşyaları bulunmaktadır. Buradan elde edilecek gelir, fakir öğrencilerin eğitim giderlerinde kullanılacak." dedi.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Ardahan haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir