Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Ardahan haberleri > Ardahan'da Hollanda’Ya Çoban Köpekli Protesto
Ardahan Haberlerini Takip Et

Ardahan'da Hollanda’Ya Çoban Köpekli Protesto

Güncelleme : 20 Mart 2017 11:57

Deniz BAŞLI/ ARDAHAN, (DHA)- ARDAHAN'da bir araya gelen bir grup, Kangal ve Çoban köpeği sahibi, Hollanda'yı protesto etti.
Dün Kentpark'ta Kangal ve Çoban köpekleriyle toplanan gençler, Hollanda polisinin tavrını protesto etti. Belediye Başkanı  Ak Partili Faruk Köksoy da paraka gelip protestoculara destek verdi. Bir açıklama yapan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, şunları söyledi:
"Ülkemize yönelik, Müslümanlara ve Cumhurbaşkanımıza yönelik Avrupa’da ki devletlerin, Hollanda’nın, İsveç’in, Almanya’nın, Belçika’nın, İsviçre’nin Türk insanına yönelik yaptıkları aşağılayıcı ve tiksindirici kanun dışı uygulamaları protesto için burada toplanan herkesi tebrik ediyorum. Burada gösterilmeye çalışılan ortada masumane, tamamen demokratik kurallar içerisinde insan hakkı olan eylemleri, ifade hürriyetini ortaya koymak için toplanan Müslüman Türklere karşı, Hollanda’daki insanımıza karşı itleriyle, atlarıyla ve coplarıyla işkence tarzı eylemlere bulunan devlet görevlilerini kınamak için ve dikkat çekmek için Ardahanlı gençlerimizin köpekleriyle toplanması, bu insanlık dışı, demokrasi dışı uygulamalara karşı dikkat çekmeleri taktire şayandır."

Doğan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Ardahan haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir