Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Ardahan haberleri > Chp'li Tekin: Anayasa Değil, Bana Yasa
Ardahan Haberlerini Takip Et

Chp'li Tekin: Anayasa Değil, Bana Yasa

Güncelleme : 10 Nisan 2017 15:45

- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz,  CHP İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin, Enis Berberoğlu, Barış Yarkadaş, Mahmut Tanal, Referandum çalışmaları için Ardahan'a geldi. 
 CHP Ardahan İl Başkanlığı'nda partililerle buluşan CHP’li vekiller basın açıklaması yaptı. Gürsel Tekin, "Daha çok sosyal yardıma ihtiyacı olan yurttaşlarımıza çok büyük baskıların olduğunu biliyoruz. Sakın ha sayın valiler, kaymakamlar, kamu yöneticileri, zannetmeyin ki bu devran böyle dönecek. Yarın bedelini çok ağır ödersiniz. CHP olarak bunların hepsini kayda alıyoruz" dedi. Yeni Anayasa paketinin bir Anayasa olmadığını, 'Bana yasa' olduğunu söyleyen Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bir darbe oldu. Darbede çok ağır bedeller ödedik. 249 şehidimiz oldu. 80 milyon vatandaşımız mağdur oldu. Ondan önce 17- 25 Aralık oldu. 17- 25 Aralık'ta 'ülke nasıl soyulur' bunun fotoğraflarını gördük. Dünyada örneği olmayan bir manzara ile karşılaştık. Sonra siyasiler çıktı darbeden sonra bir takvim koydular. Eğer bir hukuk işliyorsa siyasilerin bir takvim koyması doğru mudur? '17- 25 aralıktan sonra' dediler. 'Öncesinde her şeyi yapabilirsiniz' dediler. 'Ama sonrasına hesap soracağız' dediler. Çok şükür ağır aksak da olsa, yarım yamalak da olsa, karınca misali de olsa Türk hukuk sisteminde halen vicdan taşıyan yargıçlar ne yaptılar biliyormusunuz, 2004 yılını baz aldılar. Bu ne demek oluyor; yarın darbecilerle, FETÖ'cülerle hesaplaşıldığı zaman 2004 yılından itibaren bütün süreci ele alacaklar ve herkes hesap verecek. Yani öyle 'ne istediyseniz verdim' cümleleriyle kurtaramayacaksınız. Herkes hukuk sisteminde hesap verecek." 

Doğan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Ardahan haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir