Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Artvin haberleri > Gümrük Ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Cankurtaran Tüneli İnşaatında İncelemelerde Bulundu
Artvin Haberlerini Takip Et

Gümrük Ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Cankurtaran Tüneli İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Güncelleme : 22 Şubat 2013 10:48
Gümrük Ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Cankurtaran Tüneli İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yapımı devam eden Cankurtaran Tüneli'ni gezerek "Cankurtan Tüneli'nin bitirilmesi ile Borçka-Hopa arasındaki mesafe 12 kilometre kadar kısalacak. Bunun zaman itibariyle sağladığı kazanım 20-22 dakika dolayında olacak" dedi.

Cankurtaran Tüneli'nin yıllardır yapımı hayal edilmiş, söylenmiş, konuşulmuş ama gerçekleştirilememiş olduğuna dikkat çeken Bakan Yazıcı “12 Haziran 2011 seçimleri öncesi, bölgede bu tünelin temelini seçim yatırımı olarak göstermelik olarak atıldığı, inşaatın başlamadığına dair bir dedikodu kulaktan kulağa dolaştırılıyordu. Aradan 1.5 yıl geçti, buradayım ve tünelin içinin büyük bir kısmını araçla dolaştık. Müteşebbisi, müteahhidi ile gerçekten gurur duyduğumuz bir proje. Ovit Tüneli hariç en uzun iki tüplü bir tünel. Tüplerden bir tanesi 5 bin 250 metre uzunluğunda, iki tüpün uzunluğu ise 10 bin 500 metre. Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Tünel 2014 yılının ilk çeyreğinde veya ilk yarısında bitirilmiş olacak. Bu tünelin bitirilmesi ile Borçka- Hopa arasındaki mesafe 12 kilometre kadar kısalacak. Bunun zaman itibariyle sağladığı kazanım 20-22 dakika dolayında. 20-22 dakika deyip geçmeyin, bu güzergahta seyredecek araçların tükettikleri yakıt, amortisman, harcadıkları zaman hesap edildiğinde Türkiye ekonomisine ve bu yolu kullanacak bütün hareketli insanlara ne kadar büyük bir kazanım sağlayacağını herkes görecek” diye konuştu.

Yazıcı'ya Artvin Valisi Necmettin Kalkan, Rize Valisi Nurullah Çakır, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, İlçe Başkanı Şükrü Erturk,İl Genel Meclis,Dursun Kurtuluş ve Murat Nişancı ile Muhtarları eşlik etti.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Artvin haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir