Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Aydın haberleri > Aydın'da yeni bir kadın derneği: AYMELEK
Aydın Haberlerini Takip Et

Aydın'da yeni bir kadın derneği: AYMELEK

Güncelleme : 04 Ağustos 2011 15:48
Anahtar kelime giriniz

Geçtiğimiz Temmuz ayında Aydın’daki kadın derneklerine bir yenisi daha eklendi.

Sadece kadınlardan oluşan 30 üyesiyle Aymelek ihtiyaç sahiplerine gıda eğitim ve sağlık konularında yardım etmeyi amaçlıyor.

Şu ana kadar 30 aileye gıda yardımı yaptıklarını belirten Aymelek Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Karslıoğlu yoksul, kimsesiz ve hastalara da ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli yardımlar yaptıklarını ifade etti. Karslıoğlu “Henüz çok yeni bir dernek olduğumuz için imkanlarımız da sınırlı. Ama faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Ramazan ayı içerisinde 1 gün iftar yemeği düzenleyeceğiz. Öğencilere burs vermek ve derneğimize gelir sağlamak için çeşitli ticari faaliyetlerde bulunmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

“Ayba’ya karşı kurulmuş bir dernek değiliz”
Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bir gazeteye yaptığı açıklamalarda Aymelek Derneği için “Ayba’ya özenerek başlatılmış bir çalışma. Onların yapmayı planladıklarını biz zaten iki yıldır yapıyoruz. Yine de onlarla yardımlaşmaya hazırız. Bizim için hizmet önemlidir” sözlerine karşılık Aymelek Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Karslıoğlu “Ayba’ya karşı kurulmuş bir dernek değiliz. Fikrimiz alınmadan yapılmış bir haber. Yardımlaşmaya da hazırız. Belediye hepimizin belediyesi; Ayba hepimizin Aybası. Başkanlar geçici kurumlar kalıcıdır" dedi.


ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Aydın haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir