Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Aydın haberleri > Didim Arif Nihat Asya Ortaokulu Ege Bölge Seçmelerinde
Aydın Haberlerini Takip Et

Didim Arif Nihat Asya Ortaokulu Ege Bölge Seçmelerinde

Güncelleme : 01 Nisan 2013 10:13

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen “Bu Benim Eserim” Fen ve Matematik proje yarışmasında Didim Arif Nihat Asya Ortaokulu 1 adet fen projesi ve 1 adet matematik projesi ile Bölge yarışmasına katılmaya hak kazandı.

“Bu Benim Eserim” projesi yarışmasında Aydın’daki Okullar arasındaki 585 projenin içinde Didim Arif Nihat Asya Ortaokulu 1 adet fen projesi 1 adet matematik projesi İl’de başarılı bulunularak İzmir Bilim Kurulu Onayı ile İzmir’de yapılacak Bölge proje yarışmasına katılmaya hak kazandı. Elde elden başarıyla ilgili bilgiler veren Okul Müdürü Sezai Koçar’dan “Bu projelere Okulumuz Fen Bilgisi Öğretmeni Nilgün Aydınlar ve Öğrencimiz Melike Çetin’in hazırlamış olduğu proje başarılı bulunarak Aydın İlini Temsil etmek üzere 9-10-11 Nisan tarihleri arasında İzmir Kültür Merkezinde yapılacak olan ege bölge seçmelerine katılacak. Bu tanıtımda jüri olan TÜBİTAK Bilim Adamlarının seçimiyle projemizin Türkiye Seçmelerine de katılmaya hak edeceğine inanıyoruz. Yapmış oldukları çalışmalardan ve başarılarından dolayı Fen ve Teknoloji Öğretmenim Nilgün Aydınlar ve Öğrencimiz Melike Çetin’i tebrik ederiz.”dedi.

Arif Nihat Asya Ortaokulu 9-10-11 Nisan tarihleri arasında İzmir Kültür Merkezinde tanıtımı yapılacak olan projeleri kabul görürse Ege bölgesini temsilen Türkiye elemelerine katılacak.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Aydın haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir