Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Balıkesir haberleri > Ayvalık’ta İş Ve İşçi Güvenliği Kursu Açılıyor
Balıkesir Haberlerini Takip Et

Ayvalık’ta İş Ve İşçi Güvenliği Kursu Açılıyor

Güncelleme : 15 Nisan 2013 17:22
Balıkesir
Ayvalık’ta İş Ve İşçi Güvenliği Kursu Açılıyor

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Şefik Açar yönetiminde 17 Nisan’da başlayıp, 15 Mayıs’a kadar sürecek olan İş ve İşçi güvenliği kursunun Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılacağı bildirildi.

Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada 2 gün saat 18.00 ile 20.15 saatleri arasında verilecek olan kursların, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Ortaokulu binasında gerçekleşeceği kaydedildi. Konuyla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Ayvalık Mesleki Eğitim Müdürü Şefik Açar, günümüzde her gün yüzlerce insanın iş kazaları sonucu yaralanıp, hatta öldüğünü hatırlatarak, “Bu gibi olumsuzlukların yanı sıra çeşitli sanayi kollarında birçok işçi; işlerinin devamı sırasında elledikleri, kullandıkları veya bulundukları ortamdaki tehlikeli veya zararlı maddelerin neden olduğu mesleki hastalıklara yakalanabiliyorlar” dedi.

“AÇILACAK KURSU ÖNEMSİYORUZ”

İş kazalarının önlenmesi iş güvenliği, mesleki hastalıkların önlenmesi ise işçi sağlığı konularını doğurduğunu anlatan Açar, “İçinde bulunduğumuz yüzyıl; geçmişe göre teknik ve sosyal alanda her gün yeni biçim, düşünce ve anlayışın farklı boyutlar kazandığı bir yüzyıldır. Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de endüstri temel unsurdur. Verimi yüksek bir seviyeye çıkarmak, endüstride temel amaçtır. Bu amacın elde edilebilmesinde çalışan insan ve onun sağlığı ve güvenliği en önemli faktördür. Gerçekten işçinin fizik yapısı sağlam, ruhen sağlıklı olup sosyal ve ekonomik yönden geleceğinden emin olursa verimliliğinin dolayısıyla işletme üretiminin artacağı açıktır. Bu yüzden de 15 Nisan’da Ayvalık Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açacağımız İş ve İşçi Güvenliği kursuna büyük önem veriyoruz” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Balıkesir haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir