Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Balıkesir haberleri > Küçükköy’de 23 Nisan Kutlamaları
Balıkesir Haberlerini Takip Et

Küçükköy’de 23 Nisan Kutlamaları

Güncelleme : 23 Nisan 2013 17:00

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

Küçükköy’deki kutlamalar, sabah Küçükköy Necmi Komili İlköğretim Okulunda başladı. Necmi Komili İlköğretim Okulunun Müdiresi Hamiyet Saltık öncülüğünde gerçekleşen etkinlikte; okulun bando takımının eşliğinde; öğretmen, öğrencilerle birlikte belde merkezi gezildi. Etkinliklere; Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin ve zarif eşi Canan Ergin’in yanı sıra Küçükköy Belediyesi Hukuk İşleri sorumlusu Avukat Günay Benli, veliler ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gözlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın bir ağızdan okunmasının ardından günün anlam önemini beliren konuşmayı Necmi Komili İlköğretim Okulu Müdiresi Hamiyet Saltık yaptı. Saltık yaptığı konuşmada; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk ve onun emaneti Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatma kararlığında olduklarını ve bu kararlılığın gelecek nesillere aktarmaya çalıştıklarını vurguladı. Okul Müdiresi Saltık yaptığı konuşmada, “Çocuklarımıza bu değeri kavratalım ki sorumluluklarını yerine getirsinler. Sizler bu bilinçle sorumluluklarınızı yerine getirirseniz aydınlık yarınlar millettin olacaktır. Cumhuriyetimiz sonsuza dek yaşayacaktır” dedi

“23 NİSANLARI HER YIL ARTAN BİR COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ”

Necmi Komili İlköğretim Okulunda, 23 Nisan Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinlikte konuşan Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin, yalnızca Türk çocuklarına değil tüm dünya çocuklarına armağan edilmiş ve bu şekliyle kutlanan tek bayram olduğunun altını çizdiği, 23 Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramının, Büyük Millet Meclisinin ilk açıldığı tarih olduğuna işaret etti. 23 Nisan 1920 tarihinin ulusun yönetme yetkisini kullanmaya başladığı gün olarak Atatürk tarafından bayram ilan edildiğini kaydeden Ergin, “Büyük önder Atatürk’ün söylediği gibi; ‘Bütün cihan bilmektedir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. Oda millettin kalbi, vicdanı ve mevcudiyettir’ derken; saltanatların yıkıldığını, ulusal egemenliğin kurulduğu tüm dünyaya ilan ediyordu” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe katılan çocuklara seslenen Belediye Başkanı Ergin, “Atatürk’ün sizlere emaneti bu büyük bayramı, bizim bu günlerdeki mahcubiyetimizi silerek her geçen yıl artan bir coşkuyla yükselteceğinize olan mutlak inancımla kutluyorum” diye konuştu. Küçükköy beldesinde, Necmi Komili İlköğretim Okulundaki etkinliğin ardından, beldedeki Mecit Ataklı İlköğretim Okuluna geçildi. Ergin ve beraberindekiler, bu okulda minik öğrencilerin Okul Müdürü Mehmet Rauf Gürleyük ile okul öğretmenlerinin öncülüğünde hazırladıkları etkinlikleri büyük bir ilgiyle izledi. Küçükköy’de yapılan etkinliklerde minik öğrencilerin coşkusu ise görülmeye değer olarak nitelendirildi.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Balıkesir haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir