Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Bilecik haberleri > Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu tutuklandı
Bilecik Haberlerini Takip Et

Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu tutuklandı

Güncelleme : 22 Şubat 2013 08:40

Bozüyük Sulh Ceza Mahkemesi'nde tutuklanmasına karar verilen Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, Bilecik M Tipi Cezaevine getirildi. Cezaevi girişinde konuşan Berberoğlu, adaletin yerini bulacağını söyledi.

İçişleri Bakanlığı tarafından, 2 ay önce geçici olarak görevden alınan Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, hakkındaki iddialar nedeniyle Bozüyük Cumhuriyet Savcısına 5 saat ifade verdi. Savcı ifadenin ardından Berberoğlu’nun tutuklama talebiyle Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevketti. Başkan Berberoğlu, duruşmanın ardından tutuklandı.

Bilecik Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçen Berberoğlu, akşam saat 19.30 sularında, polis tarafından Bilecik M Tipi Cezaevine getirildi.

Cezaevine girerken kısa bir açıklama yapan Berberoğlu, “Adalet yerini bulacaktır. 1 buçuk yıldır devam eden planlı bir operasyonun sonucunda buradayız. Ama er geç adalet yerini bulacaktır. Bozüyük’ü Bilecik’i, basın mensuplarını ve herkesi çok seviyorum. Adalet ve emniyet mensuplarına da duyarlı davrandıkları için teşekkür ediyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. Allah yardımcınız olsun. En kısa sürede görüşmek üzere” dedi.

Berberoğlu’nun avukatı Fazlı Güner ise, iddiaların tutuklama gerektirecek iddia olmadığını, tutuksuz da yargının devam edebileceğini belirterek, yarın Bozüyük Asliye Ceza Mahkemesine itiraz edeceklerini söyledi. Güner, “Müvekkilimizin suçlu olduğunu gösterir somut deliller olmadığı halde, tutuklamaya gerek olmadığı halde tutuklandı. İç hukuk yollarını kullanacağız. Sonuç alamazsak Anayasa Mahkemesine gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar gideceğiz” dedi.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Bilecik haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir