Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Bingöl haberleri > Bingöl'de "Evlilik Okulu" Ilk Mezunlarını Verdi
Bingöl Haberlerini Takip Et

Bingöl'de "Evlilik Okulu" Ilk Mezunlarını Verdi

Güncelleme : 07 Haziran 2012 20:03
Bingöl
Bingöl'de

Bingöl Belediyesi'nce açılan "Evlilik Okulu"nda eğitim alan 25 kadına katılım belgesi verildi.

Bingöl Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi'nce Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Evlilik Okulu"nun sona ermesi dolayısıyla tören gerçekleştirildi.

Kişisel Gelişim Uzmanı Gönül Gende, koordinatörlüğünde yaklaşık 3 ay süren okulda, evlilik ve aile konusunda eğitim gören 25 kadına katılım belgesi verildi.

Törende konuşan Bingöl Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gündoğdu, ailenin öneminden bahsederek, belediye olarak daha önce de Annelik Okulu ve Aile Okulu açtıklarını anımsattı.

Gündoğdu, "Temennimiz burada edilen bilgi ve tecrübelerin, gerçek hayatta da tatbik edilmesi gerekiyor. Medeni cesaret gösterip eğitime katılan 25 hanım kardeşimi kutluyor, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum" dedi.

Kişisel Gelişim Uzmanı Gönül Gende ise emek verilmeden, birbirlerini iyice tanımadan, anlık kararlarla gerçekleştirilen evliliklerin, anlık kararlarla kolayca son bulabildiğini belirterek, "Evlenmeye niyetlenen gençlerin, evlilik kararı almadan önce mutlaka evlilik konusunda eğitim alması gerekir. Okulumuz, evlilik hazırlığı yapan, evliler ve daha önce evlilik yapmış ve boşanan gençler için son derece faydalı bir çalışma oldu" diye konuştu.

Muhabir: Abdullah Çelik / Nurten Aslan

Anadolu Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Bingöl haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir