Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Bitlis haberleri > Ahlat'a Stadyum Müjdesi
Bitlis Haberlerini Takip Et

Ahlat'a Stadyum Müjdesi

Güncelleme : 29 Kasım 2012 10:38
Ahlat'a Stadyum Müjdesi

BİTLİS (İHA) – Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Güven, Ahlat Şehir Stadyumu’nu yeniden yaparak daha modern bir stada kavuşturacaklarını söyledi.

Müdür Güven, Ahlat'ta 2013 yılında çok ciddi yatırımlar olacağını vurgularken, her hangi bir aksilik çıkmadığı takdirde Ahlat Şehir Stadyumu’nu yeniden yaparak daha modern bir stada kavuşturacakları müjdesini verdi. İlçede incelemelerde bulunan Güven, spor alanlarında Bitlis genelinde çok ciddi yatırımların olduğunu vurgulayarak, “Bitlis genel itibari ile sporda tesisleşme yolunda, sporcu kulüp sayılarının artışında, spor faaliyetleri ve gençlik faaliyetleri açısından çok ciddi bir ilerleme var. Bunlar rakamsal olarak da büyük adımlarla gidiyor. 2013 yılında ise çok ciddi yatırımlarımız olacak. Ahlat'ta bu yatırımlardan yararlanacaktır. Herhangi bir aksilik çıkmadığı takdirde Ahlat Şehir Stadyumu’nu yeniden yapacağız. Ahlat daha modern bir stada kavuşacak. Bakanlığımıza önerimizi yaptık. Eskimiş olan tribünlerin hepsi yenilenecek. Modern soyunma odaları ve sentetik bir sahası olacak. Gençlerimize de daha geniş imkanlar sağlanacak. Ahlat'a yakışır bir futbol sahası yapılacak” dedi.

YELKEN SPORUNDA EĞİTİMCİ SORUNUMUZ VAR

Müdür Güven, Bitlis’teki spor kulüplerine desteklerinin sürdüğünü de hatırlatarak, “Su sporları ile ilgili Ahlat'ta spor kulübü var. Onlara zaman zaman ekonomik desteklerimiz oluyor. Ancak yelken sporunu Ahlat'ta başlatmak için daha öncede girişimlerimiz olmuştu. Fakat eğitici sorunumuz var. Bu sorunu gideremedik. 2013 yılı için Bakanlıktan yelken antrenörlüğü almak için yetki aldık. Araştırmalarımız devam ediyor. İlçede veya çevresinde bu işi yapabilecek eğitimci arkadaşlar varsa hemen istihdam garantili işe alarak Ahlat'ta su sporlarını başlatabiliriz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yelken sporu ilimizde sadece Tatvan'da var. Biz Ahlat ve Adilcevaz'da da yelken sporunu başlatarak su sporlarında da rekabet ortamı oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Bitlis haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir