Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Bitlis haberleri > Hizan Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Düzenlendi
Bitlis Haberlerini Takip Et

Hizan Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Düzenlendi

Güncelleme : 20 Haziran 2013 11:40

Bitlis'in Hizan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2012-2013 eğitim-öğretim yılı yıl sonu sergisinin açılışı yapıldı.

Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sergi açılışına Hizan Jandarma Komutanı Üsteğmen Doğukan Karaaslan, Hizan Emniyet Amir Vekili Hüseyin Bozkurt, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Gürbüz, kurum amirleri ve Hizanlı vatandaşlar katıldı.

Program Hizan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ferit Karaoğlu’nun açılış konuşması ile başlandı. Ferit Karaoğlu, Halk Eğitimi Merkezi olarak 2012-2013 eğitim-öğretim yılında 40’ı meslek edindirme, 15’i okuma yazma ve 211’i sosyal-kültürel kurs olmak üzere toplam 266 kurs açmış bulunmakta olduklarını ifade ederek, “Halk eğitim merkezlerimiz beşikten mezara kadar eğitim ilkesinden hareketle tüm bireylere, toplumun içindeki tüm renklere hizmet vermeyi kendine amaç edinmiş. Yerel değerlere önem veren, faaliyetleri rastgele değil, planlı ve programlı olan kurumlardır. Parolamız ‘her zaman her yerde herkes için eğitim’dir. Açtığımız bu kurslarda bin 844’ü bayan 3 bin 452’si erkek olmak üzere toplam 5 bin 296 vatandaşımıza hizmet götürdük” dedi.

Konuşmaların ardından belge dağıtım töreni yapıldı. Belge dağıtımdan sonra kick boks gösterisi ve folklor gösterisinin akabinde serginin açılışı yapıldı. Sergi gezildikten sonra tüm misafirlere Halk Eğitimi Merkezi usta öğretici ve kursiyerleri tarafından yapılan ikramlar sunuldu.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Bitlis haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir