Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Bolu haberleri > Bolu’da Pastacılık Kursu Açılış Kokteyli Yapıldı
Bolu Haberlerini Takip Et

Bolu’da Pastacılık Kursu Açılış Kokteyli Yapıldı

Güncelleme : 19 Temmuz 2012 14:14
Bolu’da Pastacılık Kursu Açılış Kokteyli Yapıldı

Bolu Belediyesi, İş-kur, Bolu Umut Işığı Eğitilebilir Zihinsel Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi işbirliği ile gerçekleşen “El ele Verelim Engelleri Aşalım Projesi” kapsamında Pasta Yapımı ve Sunumu Kursu'nun açılış kokteyli yapıldı.

Bolu Belediyesi Engelsiz Çay Bahçesi'nde gerçekleştirilen kokteyle Bolu Vali Yardımcısı Ömer Eru, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İş-Kur İl Müdürü İsmail Yalçın, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akçahan Gepdiremen, Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ayşegül Koç, Bolu Umut Işığı Eğitilebilir Zihinsel Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayşe Çetin, engelli kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda ilk konuşmayı Bolu Umut Işığı Eğitilebilir Zihinsel Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayşe Çetin yaptı. Çetin, engelli olan gençlerin topluma entegre olmaları ve sadece tüketici olarak görülen bu gençlerimizin üretime katılmalarının sağlaması gerektiğini belirtti.

Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ayşegül Koç, bu projede en önemli amaçlarının, katılımcıların işlevselliklerini ve üretkenliklerini artırmak olduğunu ifade ederek, “Bu projeye katkıda bulunanlara bizleri amacımıza biraz daha yaklaştırdıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

İş-Kur İl Müdürü İsmail Yalçın da bu projenin Bolu Belediyesi desteği ve derneklerinin katkılarıyla oluşmuş bir proje olduğunu vurgulayarak, “Burada amacımız dezavantajlı olan gençlerimizin toplumla entegrasyonunu sağlayarak onların istihdama katılabilmeleri için iş ve meslek sahibi olmalarını sağlamak için yapılan bir proje. Bu kurs altı ay boyunca devam edecek. Bu tür projelere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz'a da ayrıca teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise engellilerin yük değil birer birey olduklarını söyleyerek, “Yaşadığımız toplumun bir kesimi engelli. Onlar bizim canımız, her şeyimiz. Önemli olan onların yük değil hayatın birer bireyi olduğunu hepimizin kavraması gerekiyor. Engelsiz Çay Bahçemizi de bu tür faaliyetler için tahsil ettik. Burada eğitim görüp iş sahibi olarak belirli iş yerlerine girenler oldu. Yine burada çalışanlar var. İnşallah burada ki yavrularımız da rehabilite oldukça farklı yerlere geleceklerdir” ifadelerini kullandı.

Vali Vekili Ömer Eru da, konuşmasın şu ifadelere yer verdi;

“Önemli olan bu tür projelerle engelli vatandaşlarımızın ekonomik yönden ayakta durmalarını ve üretime katkıda bulunmalarını sağlamak. Ben burada bulunan çocuklarımıza sağlıklı mutlu bir yaşam diliyor, projede emeği geçenlere de teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

Konuşmaların ardından Bolu Belediyesi, İş-kur ve Bolu Umut Işığı Eğitilebilir Zihinsel Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği arasında protokol imzalandı. Atılan imzaların ve karşılıklı hayırlı uğurlu olsun dileklerinin ardından projede emeği geçen kurum ve kuruluşların temsilcilerine teşekkür plaketleri takdim edildi.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Bolu haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir