Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Bolu haberleri > Engelli Fırat'ın Bisiklet Hayali Gerçek Oldu
Bolu Haberlerini Takip Et

Engelli Fırat'ın Bisiklet Hayali Gerçek Oldu

Güncelleme : 20 Nisan 2017 13:07

- BOLU'da, özel eğitim okulu öğrencisi zihinsel engelli 18 yaşındaki Fırat Bayram Doğan'ın bisiklet hayali gerçek oldu. Doğan, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın hediye ettiği bisiklete binerken büyük sevinç yaşadı.
Sarıcalar Özel Eğitim İş Uygulama Okulu 10'uncu sınıf öğrencisi Fırat Bayram Doğan, aynı okulda eğitim gören hafif zihinsel engelli arkadaşının bisikletine binip okulun bahçesinde tur atınca, öğretmenleri şaşırdı. Ağır engelli olmasına rağmen bisiklet kullanan Fırat Bayram Doğan, sınıf öğretmenine en büyük hayalinin bisiklet sahibi olmak olduğunu söyledi. Bunun üzerine okul yönetimi belediyeye başvurdu. Belediye, ailesinin bisiklet alma imkanı bulunmayan Fırat Bayram Doğan için Sağlık Müdürlüğü'nden bisiklet temin etti.
Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, her perşembe günü evlere yaptığı hasta ziyaretleri kapsamında Fırat Bayram Doğan'ı evinde ziyaret edip bisikleti hediye etti. Annesi ve sınıf öğretmeninin kontrolünde bisiklete binen Fırat Bayram Doğan, büyük sevinç yaşadı. Mahallede tur atan Fırat'ın, bisikletin üzerinde dengeli bir şekilde durması herkesi şaşırttı. Fırat'ın, öğretmenleri ve annesinin gözetiminde bisiklete binmesine izin verileceği belirtildi.
Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, her hafta hasta ziyaretlerinde bulunduklarını söyleyerek, "Fırat ve ailesi, bugün ziyaret ettiğimiz 5 aileden birisi. Onun bisiklet hayalini öğrenince bunu gerçekleştirmek istedik. Belki de bugüne kadar yaptığımız en güzel işlerden birisini yaptık. Fırat'ın bisiklete binerken ki mutluluğu her şeye değer. Onu mutlu ettiğimize çok memnun oldum. Aracı olanlara, emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Doğan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Bolu haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir