Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Bolu haberleri > Sanayi Esnafı, "Yol Kenarı Denetim Istasyonunu" Protesto Etti
Bolu Haberlerini Takip Et

Sanayi Esnafı, "Yol Kenarı Denetim Istasyonunu" Protesto Etti

Güncelleme : 26 Nisan 2013 17:28
Bolu
Sanayi Esnafı,

D-100 karayolunun Yeniçağa mevkinde kurulan "Yol kenarı denetim istasyonu", ilçenin sanayi esnafı tarafından protesto edildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Bolu'nun Yeniçağa ilçesine 2012 yılında kurulan "Yol kenarı denetim İstasyonu" nedeniyle işlerinin azaldığını iddia eden Yeniçağa Sanayi Esnafı, sanayi sitesinde toplantı düzenledi.

Toplantıya, Yeniçağa Belediye Başkanı Ahmet Kızıltan, Yeniçağa Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Kemal Yıldız, Yeniçağa İl Genel Meclisi üyeleri ve sanayi esnafı katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yeniçağa Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Kemal Yıldız, D-100 karayolunun Yeniçağa mevkine kurulan "Yol kenarı denetim İstasyonu" nedeniyle ilçeden artık araç geçmediğini ifade ederek, istasyon kurulmadan önce gecede en az 75 aracın sanayiye girerken, istasyon kurulduktan sonra bu sayının 2'ye kadar düştüğünü ifade etti.

İstasyon'un karayolundan geçen araçlara çok yüklü cezalar kestiğini bu nedenle artık ilçeden araç geçmediğini öne süren Yıldız, "Biz ekmek paramızı bu yoldan geçen araçlardan kazanıyoruz. Artık bütün araçlar, TEM otoyolundan ilçeye uğramadan geçiyor. Bu konuda yöneticilerin bir şeyler yapması gerekiyor. Eğer çözüm bulamazsak ilçede sanayi esnafı kalmayacak" şeklinde konuştu.

Zaman zaman tartışmaların yaşandığı toplantı olaysız bir şekilde sona erdi.

Muhabir: Zafer Göder / Emin Gürbüz

Anadolu Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Bolu haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir