Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Bursa haberleri > Kurban Yerine Kendini Kesen Acemi Kasaplar Hastanelere Koştu
Bursa Haberlerini Takip Et

Kurban Yerine Kendini Kesen Acemi Kasaplar Hastanelere Koştu

Güncelleme : 25 Ekim 2012 11:47
Kurban Yerine Kendini Kesen Acemi Kasaplar Hastanelere Koştu

Kurban Bayramı namazlarını kılan Bursalılar, ardından kurbanlarını kesmek için boş alanları doldurdu. Bir kısmı modern kesim alanlarını tercih ederken, bazıları ise kurbanını kendisi kesmek istedi. Bu sırada her yıl olduğu gibi yine acemi kasaplar iş başında idi.

Kurban kesmek isteyen acemi kasaplar ise kendini kesince soluğu hastanelerin acillerinde aldı. Bursa'da, kurban kesimi esnasında yaralanan onlarca kişi, kent merkezindeki 5 ayrı hastanede tedavi altına alındı.

Bursa'da, Kurban Bayramı'nın ilk gününde yine bildik manzaralar hakimdi. Onlarca acemi kasap kurban yerine kendini keserken, elleri ve ayakları bezlerle sarılı halde hastanenin yolunu tuttu. Kimisi kendi aracı ile hastaneye gelirken, bazılarını ise ambulanslar acillere yetiştirdi.

Vatandaşlar, bayram namazı sonrası kurbanlıklarını belirlenen alanlarda kesmeye başladı. Kurban kesimi sırasında yine istenmeyen kazalar sıklıkla yaşandı. İl genelinde kurban kesmek isterken kazayla kendilerini kesen acemi kasaplar ve hayvanların vurduğu vatandaşlar hastanelerde tedavi altına alındı. Saat 10.00 itibariyle birçok vatandaş el, parmak, yüz ve ayaklarındaki kesikler nedeniyle hastanelere koştu. Ülkenin her tarafında kendilerini kesen vatandaşlar hastanelere giderken, acil servisler kendini kesenlerle doldu. Kimi vatandaşlar elini keserken, bazıları ise kurban yerine kendi ayağını kesti.

Bayramın birinci günü kurban keserken kazayla yaralanan onlarca kişi, Bursa Devlet, Çekirge, Şevket Yılmaz Devlet hastaneleri ile Yüksek İhtisas ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Hastanelere gelen vatandaşlardan bazıları, yanlışlıkla kendilerini kestiklerini belirtirken, bir kısmı ise başkasının kendisini kestiğini anlattı. Bazı vatandaşlar ise hayvanlar tarafından vurularak hastanelik edildiğini söyledi. Yetkililer, acil servislere müracaat eden bu kişilerin büyük çoğunluğunun taburcu edildiğini, durumu ağır olan bazı vatandaşların ise tedavilerinin devam ettiğini bildirdi.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Bursa haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir