Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Bursa haberleri > Şırnaklı Öğrencilerden Bursa Valisi Harput'a Ziyaret
Bursa Haberlerini Takip Et

Şırnaklı Öğrencilerden Bursa Valisi Harput'a Ziyaret

Güncelleme : 10 Mayıs 2013 12:27
Bursa
Şırnaklı Öğrencilerden Bursa Valisi Harput'a Ziyaret

Işıklar Askeri Hava Lisesinin davetlisi olarak Bursa'ya gelen Cizre Ahmedi Hani İlköğretim Okulu Öğrencileri, Vali Şahabettin Harput'u ziyaret etti.

Şırnaklı öğrencileri, Heykel'deki tarihi valilik binasında kabul eden Vali Harput, konuk öğrencilerle sohbet etti, ikramda bulundu.

Vali Harput, burada yaptığı konuşmada, Cizre'deki ilköğretim okulunun adının çok önemli olduğunu dikkati çekerek, Ahmedi Hani'nin büyük bir alim ve bilge kişi olduğunu belirtti.

Öğrencilere ona layık olmaları konusunda öğütler veren Harput, "Büyük bir insanın adını taşıyan okulda okuyorsunuz. Dolayısıyla sizler de o büyük insana layık olacak şekilde çok çalışıp birlik ve beraberlik halinde, ülkemize ve bütün insanlığa faydalı olmalısınız. Ben sizi burada gördüğüm için son derece mutluyum" dedi.

Harput, görevi gereği Hakkari'de 3 yıl kaldığını, bu nedenle Şırnak'ı, Cizre'yi bildiğini hatırlatarak, "Şunu hiç unutmayın; hayatta hep almak için değil, vermek için mücadele edin. Dünyada bütün savaşlar, kavgalar 'sen alacaksın, ben alacağım' yüzünden çıkıyor. Vermek için güçlü olmak lazım, güçlü olmak için de çok çalışmak lazım O yüzden herkesi seveceğiz ve herkesle güzellikleri paylaşacağız" diye konuştu.

Vali Harput, daha sonra konuk öğrencilerle toplu fotoğraf çektirdi.

Muhabir: Haluk Yüksel

Anadolu Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Bursa haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir