Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Bursa haberleri > Tarihi Nilüfer Köylü Pazarı'nın yeni yüzü göründü
Bursa Haberlerini Takip Et

Tarihi Nilüfer Köylü Pazarı'nın yeni yüzü göründü

Güncelleme : 14 Ekim 2011 16:35
Tarihi Nilüfer Köylü Pazarı'nın yeni yüzü göründü

Bursa'nın tarihi yerlerinden Nilüfer Köylü Pazarı, merkez Osmangazi Belediyesi'nin sürdürdüğü restorasyon çalışmaları ile yepyeni bir yüze kavuştu.
Çarşıyı gezen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, son aşamaya gelinen çarşıda dükkân anahtarlarını göstererek, Nilüfer Köylü Pazarı’nın çok yakında hizmete açılacağını müjdeledi. Dündar, tepeden tırnağa yenilenen çarşının kendisini heyecanlandırdığını söyledi. Dükkânları tek tek inceleyen Dündar, çarşının meydanında esnafla çay içip sohbet etti.
Adını, Orhan Gazi'nin eşi ve Murad Hüdevandigar’ın annesi olan Nilüfer Hatun’dan alan Nilüfer Köylü Pazarı’nın, yeni görünümüyle maneviyatına yakışır bir görünüme kavuştuğunu dile getiren Dündar, şöyle konşutu: "Çarşımızda her şey kusursuz olsun istiyoruz. Bu süreçte çok çalıştık ve hassas davrandık ortaya muhteşem bir çarşı çıktı. Esnafımıza verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Burası modern çehresiyle turizmin alışveriş noktası olacak."
Çarşının meydanında yer alan, II. Beyazid dönemine ait dünyanın ilk tüketici haklarını koruyan kanunu 'Kanunname-i İhtisab-ı Bursa' anıtını inceleyen Dündar, "Dünyada ilk kez Türkler tarafından tüketici haklarını korumak amacıyla Bursa’da çıkarılan kanunu temsilen bu anıtı çarşımızın meydanına yerleştirdik. 1502 yılında yürürlüğe giren bu kanun, hem Türklerin adaletini hem de iktisatta ne kadar önemli noktalara geldiğimizi gösteren önemli bir kanıt. Bizler de bugün ekonominin kalbi olan çarşı bölgemizde bu değerimizi bir kez daha hatırlatmak istedik." diye konuştu.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Bursa haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir