Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Bursa haberleri > Trabzonspor-Bursaspor Maçı...
Bursa Haberlerini Takip Et

Trabzonspor-Bursaspor Maçı...

Güncelleme : 29 Ekim 2012 17:44
Bursa
Trabzonspor-Bursaspor Maçı...

Trabzon Valiliği, dün oynanan Trabzonspor-Bursaspor maçı öncesinde, Bursaspor taraftarını taşıyan otobüste 7 bıçak, 6 döner bıçağı, 1 satır, 7 şiş, 9 meşale ile 32 adet maytap diye tabir edilen patlayıcı maddenin bulunarak muhafaza altına alındığını bildirdi.

Trabzon Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Hüseyin Avni Aker Stadı'nda 28 Ekim'de oynanan Trabzonspor-Bursaspor maçını izlemek için 6 otobüs ve 2 minibüs ile yaklaşık 350 kişilik Bursaspor taraftar grubunun kente geldiği belirtildi.

Karşılaşmanın huzur içinde ve amacına uygun bir şekilde geçmesi için öncelikli faaliyetler gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Beşikdüzü ilçesinde alınan mahkeme kararına istinaden yapılan kontroller ve aramalar esnasında, Bursaspor taraftarını taşıyan otobüsün iç kısmı ve bazı bölmelerinde, ayrıca üst raflarda, motor kısmında 7 bıçak, 6 döner bıçağı, 1 satır, 7 şiş, 9 meşale ve 32 adet maytap diye tabir edilen patlayıcı madde bulunarak muhafaza altına alındı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü önünde alınan mahkeme kararına istinaden yapılan kontroller ve aramalar esnasında, Bursaspor seyircisinin toplu olarak bekletildiği alanda seyirciler tarafından atıldığı düşünülen 1 adet maytap ile birlikte, taraftar üzerinde yapılan aramalarda 40 adet çakmak bulunarak muhafaza altına alınmıştır. Bursaspor seyircisinin stadyuma intikalleri sağlandıktan sonra görevlilerce yapılan kontroller ve aramalar esnasında taraftarlar tarafından yerlere atıldığı değerlendirilen 1 adet meşale, 3 adet renkli duman çıkartan yanıcı madde ve 10 adet maytap bulunarak muhafaza altına alındı."

Açıklamada, ayrıca Bursaspor müsabakalarını seyirden men cezası bulunan bir kişinin görevlilerce tespit edilerek stadyuma girişinin engellendiği belirtilerek, şöyle devam edildi:

"Müsabaka başlamadan önce yapılan kapı kontrolleri sırasında alkollü olarak stadyuma girmek isteyen bir şahıs hakkında, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Tribünde bulunan bir şahıs hakkında ise görevli memura mukavemetten suç duyurusunda bulunuldu. Müsabaka sırasında misafir seyirci tribünü içinde görev yapan bir görevlimiz, başına sert bir cismin isabet etmesi sonucu hafif şekilde yaralanmıştır.

Yapılan tüm önleme aramaları esnasında elde edilen materyaller, gerekli adli işlemler için muhafaza altına alınmıştır. Ayrıca müsabaka esnasında istenmeyen olayların yaşanmasına sebebiyet veren kişilerin tespitine yönelik çok yönlü çalışmalar da devam etmektedir."

Muhabir: Tuğba Yardımcı Mısır

Anadolu Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Bursa haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir