Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Çorum haberleri > AKP' de ilçe adayları belli oldu
Çorum Haberlerini Takip Et

AKP' de ilçe adayları belli oldu

Güncelleme : 22 Kasım 2013 19:18
Anahtar kelime giriniz

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde adaylarını belirlemek için bir takım kriterleri bulunan AK Parti’de teşkilat temayül yoklaması ve halk anketinin ardından gözler genel merkeze çevrilirken, il teşkilatının önemli belirleyici rol oynadığı ilçe adaylarıyla ilgili ise karar verildi.

İlçelerle ilgili dosyaları hazırlayan İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan’ın Ankara’da bulunduğu ve dosyaları genel merkeze sunduğu öğrenildi.

Genel merkezi sunulan dosyada Çorum’un dört büyük ilçesinden ikisi değiştirilirken, ikisi ile devam edilmesi kararlaştırıldı.

Bilindiği üzere İskilip Belediye Başkanı Numan Sezer aday olmamıştı. Sezer’in yerine Ahmet Ertekin’in, değiştirilecek olan Osmancık Belediyesi için de Bekir Yazıcı’nın yerine Hamza Karataş’ın, aday gösterildiği belirtiliyor.

Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz ile devam edilirken, daha önce Akif Akcan’ın adının ağır bastığı Sungurlu için ise, gerek temayül sonuçları gerekse de kamuoyu araştırmalarında halkın teveccühü nedeniyle yeniden Selahaddin Uzunkaya’ya dönüldü.

En çok merak edilen ilçelerden biri olan Dodurga için teşkilatın da desteğini arkasına alan Mustafa Aydın aday gösterilirken, en fazla aday adayının bulunduğu ilçelerden Kargı için Zeki Şen, Mecitözü için de eski ilçe başkanı Yaşar Kabakçı ile seçime girilecek.

Ortaköy ilçesinde 3 aday adayı arasından Taner İspir tercih edilirken, Ali Rıza Soysat’ın aday olmadığı Boğazkale’de Osman Tangazoğlu tercih edilirken, Bayat ise Ekrem Ünlü ile devam edilmiyor. Bu dönemde Bayat Başkan Adaylığı için Mustafa İnce aday gösterildi.

Laçin’de Erdal Altuntaş ile yola devam edilmesini benimseyen AK Parti, Uğurludağ’da Adem İpek’in yerine Kenan Genç de karar kıldı.

Rakipsiz olan Ali Uyanık da Oğuzlar’dan bir dönem daha aday gösterildi.

AK Parti İl Başkanlığı tarafından genel merkeze iletilen bu isimlerle ilgili olarak son ve nihai kararı genel merkez yönetiminin vereceği öğrenildi.

Böylelikle Çorum’un ilçelerinin adayları kesinleşirken, gözlerin çevrildiği merkez için de önümüzdeki günlerde kesin kararın çıkması bekleniyor.

Kaynak: www.herihaber.net


ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Çorum haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir