Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Çorum haberleri > Çorum TKDK Bolu'da kanatlı kesimhanelerini inceledi
Çorum Haberlerini Takip Et

Çorum TKDK Bolu'da kanatlı kesimhanelerini inceledi

Güncelleme : 17 Haziran 2013 01:09
Anahtar kelime giriniz

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çorum İl Koordinatörlüğü uzmanları Türkiye'nin birçok ilinde Çorumlu yatırımcıların sağlıklı yatırım yapmaları için incelemelerde bulunuyor.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çorum İl Koordinatörlüğü'nün uzman ekipleri Bolu ve civarında bulunan kanatlı kesimhaneleri yerinde incelemek için Bolu'ya çıkartma yaptı. Bolu'daki kanatlı kesimhaneleri detaylı bir şekilde inceleyen uzman ekip, ziyaret edilen firmaların yöneticileri ve üretim sorumlularıyla görüşerek fikir alışverişinde bulundular.

Çorum'da yapılabilecek kanatlı hayvan üretim işletmeleri ile kesimhane yatırımları için detaylı bir araştırma ve inceleme yaptıklarını belirten TKDK uzmanları, "Farklı illerde yaptığımız ziyaretler Çorum yatırımları için büyük önem arz etmektedir. Yapılacak yatırımların sağlıklı ve sürdürülebilir olması için bizler de örnek tesisleri yerinde inceliyor ve notlarımızı yatırımcılarımızla paylaşmak üzere alıyoruz. Bolu'da yapmış olduğumuz ziyarette bu açıdan bizler ve yatırımcı vatandaşlarımız için önem arz etmektedir." dediler.

Çorum'un kanatlı kesimhaneler yatırımı için uygun olduğunu söyleyen TKDK uzmanları, bu potansiyelin ortaya çıkması için TKDK olarak yatırımcıların yanında olduklarını açıkladılar.

"Biz Çorum İl Koordinatörlüğü olarak vatandaşlarımızı her zaman kurumumuza bekliyoruz. İncelemelerde edindiğimiz bilgiler ışığında vatandaşlarımıza bilgi vermek ve yatırımlarını şekillendirmeleri için her zaman yanlarındayız. Bolu'da ki incelemelerimizi de yine Çorumlu vatandaşlarımız için gerçekleştirdik. Burada yaptığımız incelemeler Türkiye'nin öncü üretim tesislerini kapsamaktadır." açıklamasında bulunan uzmanlar, Çorum'un tavukçulukta yapılacak yatırımlarla öncü bir il olabileceğinin de altını çizdiler.

Gerçekleştirilen ziyarette kanatlı kesimhane yatırımı yapan ve şuan Türkiye'nin öncü beyaz et üreticilerinden Erpiliç Yetkilileri de bu incelemelerden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.


ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Çorum haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir