Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Denizli haberleri > Engellilere yönelik meslek edindirme kursu
Denizli Haberlerini Takip Et

Engellilere yönelik meslek edindirme kursu

Güncelleme : 30 Mart 2011 16:08
Engellilere yönelik meslek edindirme kursu

Engellilere yönelik meslek kursu düzenlenmesine ilişkin protokol, İŞKUR Denizli İl Müdürlüğü'nde Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar ve İŞKUR Denizli İl Müdürü Mevlüt Akman tarafından imzalandı. 

Çınar, törende yaptığı konuşmada, belediye olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya gayret ettiklerini belirtti. 

Bu çerçevede engelli vatandaşların sosyal ve ekonomik hayata katılmalarını sağlamak üzere ''kardeş şehir'' ilişkilerinin bulunduğu Hollanda'nın Almelo kenti ile AB projesi olarak uyguladıkları ''Engelliler Çalışıyor'' projesini hayata geçirdiklerini hatırlatan Çınar, İŞKUR işbirliği ile engellilere yönelik açacakları meslek kursunun da bu projenin bir devamı olarak görülebileceğini ifade etti. 

Çınar, bu protokolle engellilere yönelik mozaik kursları açılacağını belirterek şu bilgileri verdi:

''Bu proje, 'Engeliler Çalışıyor' projesinin devamı şeklinde de algılanabilir. Engelliler, cam boncuk yapımıyla ilgili eğitim alacak. Eğitim süreci tamamladığında, becerilerinin gelişmesine katkı sağlamış olacağız. Bu proje aynı zamanda kendilerinin istihdam edilmesine katkı koyacaktır. 10 kursiyerle bunu başlatacağız. Talep olması halinde yeni kurslar açacağız.''

İŞKUR Denizli İl Müdürü Mevlüt Akman da Denizli Belediyesi tarafından hazırlanan projeyi yapılan inceleme sonrası destekleme kararı aldıklarını belirterek, protokolle proje için 52 bin 785 lira kaynak aktaracaklarını bildirdi. 

 

Anadolu Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Denizli haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir