Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Denizli haberleri > Erken Doğan Bebek Hayata Tutundu
Denizli Haberlerini Takip Et

Erken Doğan Bebek Hayata Tutundu

Güncelleme : 22 Kasım 2012 16:14
Denizli
Erken Doğan Bebek Hayata Tutundu

Denizli Devlet Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde 26 haftalık ve 700 gram olarak doğan Cemre Hopa Yılmaz bebek, üç aylık tedaviden sonra taburcu edildi.

Öğretmen Özlem Hopa Yılmaz ile Besim Hopa Yılmaz çiftinin ilk bebeği olan minik Cemre, 26 haftalıkken 700 gram ağırlığında doğdu. Cemre bebeğin ilk doğduğunda yüzde 70 ölüm riskinin bulunduğunu, 3 aylık tedavi ve takibin sonucunda ise sağlığına kavuşturulduğunu belirten Denizli Devlet Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi Doktoru Uzman Dr. Cüneyt Tayman, büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Özlem Hopa Yılmaz’ın doğum sancılarının erken olması üzerine sezaryenle doğum yapıldığını ifade eden Tayman, “Sezaryen sonucunda 700 gram ağırlığında doğan ve erken doğum nedeniyle akciğerleri tam olarak gelişmeyen Cemre bebeği solunum yetmezliği sorunu yaşadığı için hemen yoğun bakıma aldık. Yaklaşık 30 gün solunum cihazında takip ettik. 30 günün sonunda akciğerinin yeterli gelişmeyi göstermesi üzerine solunum cihazından çıkarıldı. Ve bu arada küçük miktarlarda beslenmeye başlandı. Şu an 3 aylık ve artık taburcu oluyor. Cemre bebeğin sağlıklı bir şekilde taburcu olması için gelişebilecek bu komplikasyonlar ile gerektiği şekilde mücadele edildi” dedi.

Anne Özlem Hopa Yılmaz ise, çok küçük ve erken doğmasından dolayı bebeğini kaybetme korkusu yaşadığını anlatarak, “Bebeğim 26 haftalık doğmuştu. Bebeğimizi kaybetme korkusu yaşadık. Bu yüzden tedavi süreci bizim için çok zorlu bir süreçti. Çok şükür ki bebeğim sağlığına kavuştu. Bebeğimizin sağlığına kavuşmasını sağlayan doktorumuza, buradaki hemşirelerimize ve yardımcı personele çok teşekkür ediyorum. Bebeğimizin inşallah sağ salim büyüdüğünü görürüz” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Denizli haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir