Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Denizli haberleri > İmam Hatip Kız Yurdu Için Protokol Imzalandı
Denizli Haberlerini Takip Et

İmam Hatip Kız Yurdu Için Protokol Imzalandı

Güncelleme : 08 Temmuz 2013 18:46

Denizli’de İmam Hatip Öğrencileri Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından yapılacak imam hatip kız lisesi pansiyonu için protokol imzalandı.

Denizli Valilik binasındaki protokol törenine Vali Abdülkadir Demir, eski Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgün, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İbrahim Özsoy ve İmam Hatip Öğrencileri Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği yöneticisi Ömer Tekinkaya katıldı. Törende konuşan Erdoğan, Denizli merkezde yapılacak yurdun zemin artı 4 kat olacağını ve 2014 yılında tamamlanacağını söyledi.

İmam Hatip Öğrencileri Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği yöneticisi Ömer Tekinkaya da inşaatın yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olacağını, yakın zamanda da imam hatip kız lisesinin yapımına başlanacağını söyledi. Denizli’de hayırseverlerin ve kurumların destekleriyle eğitim alanında yapılan yatırımların hızla devam ettiğini belirten Vali Demir, “Merkezde İmam Hatip Öğrencileri Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından yapılacak kız öğrenci yurdunun protokolünü imzalıyoruz. Bu projemizin yanında birde imam hatip kız lisesi yapılacak. Şu anda ilk etapta okulun yurdu tamamlanacak. Artından aynı arazi üzerine imam hatip lisesi ile imam hatip ortaokulu yapılacak. Zemin artı 4 kat olarak yapılacak yurt 2014 yılı içerisinde tamamlanacak ve öğrencilerimizin hizmetine sunulacak.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından bu yıl içerisinde yapımına başlanıp 2014 yılında tamamlanacak olan ve 3 milyon TL’ye mal olacak 4 katlı imam hatip kız yurdu binasının protokolü imzalandı.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Denizli haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir