Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Diyarbakır haberleri > Sur Anafen Dershanesi, 3 Türkiye birincisi çıkardı
Diyarbakır Haberlerini Takip Et

Sur Anafen Dershanesi, 3 Türkiye birincisi çıkardı

Güncelleme : 07 Temmuz 2011 15:46
Diyarbakır
Sur Anafen Dershanesi, 3 Türkiye birincisi çıkardı

Diyarbakır’da faaliyet gösteren Sur Anafen Dershanesi, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek 8. sınıflar Seviye Belirleme Sınavı (SBS)'nda 3 Türkiye birincisi çıkardı. Dershane öğrencisi Sevim Güler, SBS’de 500 tam puan alarak Türkiye birinciliği ve Ortaokul Yerleştirme Puanı (OYP)’nda Diyarbakır birinciliğini elde etti. Okul öğrencilerinden Mehmet Akif Atalay da 100 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi oldu. 500 tam puan alan Atalay, OYP’de ise Diyarbakır 9.’luğunu elde etti.
Selin Kıbrıslı da 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasında yer aldı. 8. Sınıf öğrencisi Atalay, dershane öğretmenleri, okul hocaları ve ailesinden büyük destek gördüğünü söyledi. Atalay, ODTÜ’de Uçak Mühendisliği bölümünde okumak istediğini kaydetti.
Elde ettiği başarılarla Diyarbakır'ın yüzünü güldüren Sur Anafen Dershanesi, önemli bir başarıya daha imza attı. Hem Diyarbakır birinciliği, hem de Türkiye birinciliği kazanan dershane, Diyarbakır'daki eğitim çıtasını yukarıya taşıdı. Bütün öğrencilerini geleceğe taşımak istediklerini belirten Sur Anafen Dershanesi Müdür Mecit Ünal, “Doğru çalışmanın başarıya ulaştırdığını gördük. Öğrencilerimiz de düzenli ve özel çalışma yaparak başarıya ulaştı. Bundan dolayı çok sevinçliyiz.” dedi.
Geçen sene de SBS’de birincilik elde ettiklerini vurgulayan Ünal, öğrencilerin başarısında emeği geçen öğretmenler ve ailelere teşekkür etti. Ünal, “Dershanemizden geçen sene 85 öğrenci fen lisesine yerleşti. 347 öğrenci Anadolu liselerine, 6 öğrenci de sosyal bilimler lisesine yerleşti. Bu yıl başarılarımız artarak sürüyor. Öğrencilerimizi başarından dolayı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.
SBS'de 100 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olan 8. sınıf öğrencisi Mehmet Akif Atalay da başarısını düzenli çalışma ve öğretmenlerinin özverisine borçlu olduğunu söyledi. Sınava hazırlık döneminde ailesinden de büyük destek gördüğünü anlatan Atalay şunları söyledi: "Hem okulumuzdaki öğretmenlerimiz, hem de dershanedeki hocalarımız bizim için adeta çırpındı. Ailemizin de desteğiyle başarıya ulaştık. Düzenli ve planlı çalışmanın insanı hedefe ulaştırdığına şahit oldum.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Diyarbakır haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir