Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Erzurum haberleri > Karaçam: Hizmetli Sağlık Çalışanları Memur Kadrosuna Alınsın
Erzurum Haberlerini Takip Et

Karaçam: Hizmetli Sağlık Çalışanları Memur Kadrosuna Alınsın

Güncelleme : 09 Mayıs 2013 15:01

Türk Sağlık Sen Erzurum Şube Başkanı Kenan Karaçam, kamudaki sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan hizmetlilerin memur kadrosuna alınması gerektiğini söyledi.

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Kenan Karaçam, İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binası önünde öğle paydosu vakti Kamu Sen'e bağlı diğer sendika şube başkan ve üyelerinin katılımı ile basın açıklaması yaptı. Karaçam, sağlıktaki hizmetlilerin, yıllardır çalıştıkları kurumlarda memur gibi görevlendirildiğini ileri sürdü.

Geçen yıl yapılan memurluk sınavına giren yaklaşık 5 bin hizmetliden, 70 puanın üzerinde alanların atamasının yapılmadığını iddia eden Karaçam, "2 bin olarak ilan edilen VHKİ kadrosuna atanmak için baraj olan 70 puanı 4 bin 351 personel geçmiştir. Yani 2 bin 351 hizmetli, 70'den fazla puan alarak hak ettiği ve sınavı kazandığı halde kadrosuna kavuşamamıştır. 85 puan alanlar bile kadroyu atanmamıştır." diye konuştu.

Atamaları yapılmayan hizmetlilere 'zulüm' yapıldığını savunan Sağlık Sen Şube Müdürü Karaçam, "Hizmetli arkadaşlarımız hiç kimseden dünyaları istememiştir. Yıllardır görevlerini yaptıkları, sorumluluklarını aldıkları memurluk kadrosunu talep etmektedirler. Kadroyu yeterli oldukları girdikleri sınav sonucunda gösteren bu arkadaşlarımızın memurluk kadrosuna alınmaması zulümdür." şeklinde konuştu.

Karaçam, Sağlık Bakanlığı haricinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile üniversite hastaneleri de dahil olmak üzere bütün kamu kurumlarındaki hizmetli kadrosunun kaldırılması gerektiğini sözlerine ekleyerek, "Hizmetliler memur kadrosuna alınmalıdır." dedi.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Erzurum haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir