Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Erzurum haberleri > Okul Sağlık Kulüpleri, sigara kullanımına karşı projeleriyle ödül aldı
Erzurum Haberlerini Takip Et

Okul Sağlık Kulüpleri, sigara kullanımına karşı projeleriyle ödül aldı

Güncelleme : 31 Mayıs 2011 12:52
Erzurum
Okul Sağlık Kulüpleri, sigara kullanımına karşı projeleriyle ödül aldı

Erzurum'da toplum sağlığını korumak amacıyla ilköğretim okulları ve liseler arasında düzenlenen Sağlık Kulübü Proje yarışmalarında dereceye girenlere törenle ödül ve hediyeleri verildi.
Sağlık Kulübü Proje Yarışması ödül töreni İl Sağlık Müdürlüğü Çok Amaçlı Eğitim Salonu'nda gerçekleştirildi. Erzurum merkez ve ilçelerinden 54 ilköğretim okulu ile 14 lisenin sağlık kulüpleri geliştirdikleri toplumsal sağlık projeleriyle yarışmaya katıldı. Elemelerde ilköğretim okulları arasında Tatbikat, Oltu Cumhuriyet ve Tekman Cumhuriyet İlköğretim okullarının geliştirdiği sigara, obezite ve hareketli yaşam projeleri dereceye girdi. Liseler arasında ise Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi, Oltu Yusuf Bey Anadolu Lisesi ile Aşkale Anadolu Lisesi ilk üçe girdi. Yarışma sonucunda dereceye giren okulların sağlık kulübü danışman öğretmenleri ile öğrencilere ödül ve çeşitli hediyeler verildi.

GENÇ BEYİNLERİ DESTEKLİYORUZ
Erzurum İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Serhat Vançelik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttükleri sağlık kulüpleri proje yarışmalarının olumlu sonuç verdiğini söyledi. Doç. Dr. Vançelik, sigara ve obeziteye karşı Sağlık Müdürlüğü olarak yaptıkları çalışmalara, öğrencilerin sosyal sorumluluk kapsamında geliştirip uygulamaya soktukları projelerle destek vermesinin anlamlı olduğunu vurguladı. Sağlık Müdürlüğü olarak, genç yetenekleri desteklediklerine işaret eden Doç. Dr. Vançelik, "Bu başarılı genç beyinleri destekliyoruz. Gelecek yıl bu arkadaşlarımızı daha iyimotive etmek kendilerine okullarına laptop ve masa üstü bilgisayar hediye edeceğiz." dedi.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Erzurum haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir