Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Eskişehir haberleri > Zihinsel Engelliler Ve Öğrencilerin Emekleri Aynı Sergide Buluştu
Eskişehir Haberlerini Takip Et

Zihinsel Engelliler Ve Öğrencilerin Emekleri Aynı Sergide Buluştu

Güncelleme : 15 Mayıs 2013 12:40
Zihinsel Engelliler Ve Öğrencilerin Emekleri Aynı Sergide Buluştu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü’nde okuyan öğrenciler, Zihin Engellilere Resim-İş Öğretimi dersi kapsamında zihinsel engellilerle birlikte 'Engelsiz Düşler' adlı resim sergisini hazırladı. Öğrencilerin yardımıyla engelliler tarafından hazırlanan resimler katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Şenlikle ilgili açıklamada bulunan Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı ve ESOGÜ Özel Eğitim Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Macid Ayhan Melekoğlu, etkinliğin amacını Zihin Engellilere Resim-İş Öğretimi dersini alan öğretmen adayı öğrencilerin, bu derste öğrendikleri teorik bilgileri pratik olarak da uygulayıp deneyim kazanmaları olduğunu söyledi. Melekoğlu, "Öğrencilerimiz zaten ders süresince de özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine giderek özel ihtiyaçlı öğrencilerle 3 kez uygulama yaptılar ve öğrencilerin çizdikleri resimleri yorumlama ve analiz etme deneyimi kazandılar. Bu etkinliğin diğer amaçları özel ihtiyaçlı öğrencilerle normal gelişim gösteren öğrencilerin kaynaşmasını sağlamak, okullarda ve toplumda özel eğitim ve engellilikle ilgili farkındalık oluşturmak, Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla özel ihtiyaçlı öğrencilerimizle keyifli vakit geçirerek onlara farklı bir gün yaşatmaktır.” dedi.

Engelsiz Düşler Resim Şenliği’nin açılışında konuşan ESOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahaddin Acat ise ESOGÜ Özel Eğitim Bölümü’nün yeni kurulmasına rağmen hızla geliştiğini ve büyük bir boşluğu doldurarak, Eskişehir’e hizmet için önemli atılımlar yaptığını söyledi. Özel ihtiyaçlı çocuklarımıza özel bir destek verilmesi gerektiğini hatırlatan Prof. Dr. Bahaddin Acat, Özel Eğitim Bölümü’nün bu ihtiyacı karşılayacak nitelikli personeli yetiştirdiğini ifade etti. Etkinliğin Eskişehir’de özel eğitim hizmeti yürüten kurumlar arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi açısından da faydalı olacağını belirten Prof. Dr. Bahaddin Acat, şenliğe katılan öğrencilerin resimleriyle bu önemli konudaki farkındalığı artırmasını diledi.

Eğitim Fakültesi ile Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin geçtiğimiz Nisan ayında Eskişehir’deki ortaokul 6. ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlediği ‘Engellilerin toplumda yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri’ konulu resim yarışmasında dereceye girenlere de ödülleri törenle verildi.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Eskişehir haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir