Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Gaziantep haberleri > Gaün Suriyeli Kadınların Ruhsal Durumunu Araştıracak
Gaziantep Haberlerini Takip Et

Gaün Suriyeli Kadınların Ruhsal Durumunu Araştıracak

Güncelleme : 28 Haziran 2013 13:41

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ile ACCESS, Türkiye’de bulunan mülteci kadın ve gençlerin ruhsal durumlarının araştırılmasına yönelik bir proje gerçekleştirilecek.

Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin, Adana, Kahramanmaraş’ın da aralarında bulunduğu çeşitli illerdeki kamplarda yaşamların sürdüren kadın ve gençlerin ruhsal durumlarının belirlenmesi amacıyla geniş kapsamlı bir araştırma yapılacak.

Araştırmaya ilişkin protokol Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun ile Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulu olan, dünyanın çeşitli ülkelerinde sağlıkla ilgili faaliyetlerde bulunan ACCESS Halk Sağlığı ve Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Adnan Hammad arasında imzalandı.

Protokol ile Türkiye’de bulunan mülteci kadın ve gençlerin ruhsal durumlarıyla ilgili araştırmalar yapılıp, beklentileri belirlenecek. Araştırmadan elde edilecek bulgularla mültecilere psikolojik ve sosyal destek verilmesine yönelik çalışmalar yapılacak. Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, protokol doğrultusunda önümüzdeki günlerde çalışmaların başlayacağını belirterek, “Üniversite olarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan böyle de bu tür sosyal projelerde yer almaya devam edeceğiz” dedi.

Prof. Dr. Adnan Hammad ise Gaziantep Üniversitesi ile bu tür önemli bir projede ortaklık yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Gaziantep haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir