Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Gaziantep haberleri > Mavikent Konutları Kura Töreni
Gaziantep Haberlerini Takip Et

Mavikent Konutları Kura Töreni

Güncelleme : 28 Nisan 2013 14:59
Gaziantep
Mavikent Konutları Kura Töreni

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "Evlerimizi yapacağız, yollarımızı genişleteceğiz ama çözüm süreciyle de dağılan, kırılan kalpleri birleştiriyoruz" dedi.

Şahin, Gaziantep'te Şahinbey Belediyesince yaptırılan Mavikent Konutları'nın Şahinbey Spor Salonunda düzenlenen kura töreninde yaptığı konuşmada, iktidar partisi olarak "millete hizmet etme yolculuğuna" çıktıklarında hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını vaat ettiklerini söyledi.

Yaklaşık 10 yıldır da "gövdelerini ortaya koyarak" halkın hizmetkarı olmaya devam ettiklerini belirten Şahin, AK Parti öncesindeki iktidarın "marka şehir" Gaziantep'i, çarpık kentleşme sonucu "gri bölgeye" dönüştürdüğünü savundu.

Türkiye'deki tüm şehirlere "kimlik, ruh" kazandırdıklarını belirten Şahin, sosyal konutların yanında camiler, sağlık ocakları, kreşler ve okullar da yapıldığını kaydetti.

Sosyal konut projesinin yaklaşık 3 yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Şahinbey ilçe gezisi sırasında gördüğü çatısız bir evin kirasını pahalı bularak, "vatandaş kira öder gibi ev sahibi olması gerek" demesi üzerine başladığını hatırlatan Şahin, şöyle konuştu:

"Bütün işlerde olduğu gibi, bunun da tohumu Gaziantep'te atıldı ve atılmaya devam edecek. Hem sosyal konutlar yapmaya, hem de belediyelerin projelerini destek vermeye devam edeceğiz. Daha yapacak çok işimiz var. Evlerimizi yapacağız, yollarımızı genişleteceğiz ama çözüm süreciyle de dağılan, kırılan kalpleri birleştiriyoruz."

-Diğer konuşmacılar-

Vali Erdal Ata da beşikten mezara kadar herkesin belediyelerin yaptığı hizmetlerden faydalandığını, insan hayatının her döneminde belediye hizmetlerine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Bir ilde, ilçede belediyecilik hizmetleri ne kadar kaliteliyse vatandaşların hayat standartlarının da o kadar yüksek olacağını belirten Ata, Şahinbey Belediyesinin hem kendisine verilen asli temel görevi yaptığını hem de sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini verdiğini ifade etti.

Gaziantep'in yüzde 70-80 civarının gecekondu olduğunu ve bunların en büyük bölümünün Şahinbey ilçesinde bulunduğunu vurgulayan Ata, bu bakımdan Şahinbey Belediyesinin uyguladığı kentsel dönüşüm projeleriyle bir taraftan kentteki çarpık yapılaşmanın önüne geçilirken, diğer taraftan da vatandaşların insanca yaşayabileceği sosyal konutların yapımında önemli adımlar atıldığını kaydetti.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu da "insanları sıvasız evlerde oturtan" zihniyet gidince bugün halkı düşünen, vatandaşı düşünen,vatandaşın rahat etmesi için ne gerekiyorsa onu yapan belediye başkanlarının geldiğini belirtti.

Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise vatandaşlara verdikleri sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını, 6 ay sonra Mavikentte bin konutun daha kurasını çekilişinin yapılacağını söyledi.

Kurada isimleri okunmayan vatandaşların üzülmemesini isteyen Tahmazoğlu, herkes ev sahibi olana kadar çalışmanın süreceğini sözlerine ekledi.

Muhabir: Selen Tonkuş - Burhan Sansarlıoğlu / Veli Gürgah

Anadolu Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Gaziantep haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir