Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Giresun haberleri > Canikli: Yatırımlar, Giresun'da 10 bin kişilik istihdam alanı oluşturacak
Giresun Haberlerini Takip Et

Canikli: Yatırımlar, Giresun'da 10 bin kişilik istihdam alanı oluşturacak

Güncelleme : 02 Haziran 2011 12:38
Giresun
Canikli: Yatırımlar, Giresun'da 10 bin kişilik istihdam alanı oluşturacak

AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Giresun'da “28 Günde, 28 Proje”sini anlattı.
Partisinin 28 projesinden birinin de Giresun’a yönelik olduğunu ve yeni yatırımlarla ilde istidamın artırılacağını belirten AK Parti Giresun milletvekili adayı Canikli, "AK Parti olarak üçüncü iktidar dönemimizde Giresun’a yapılacak yatırımların büyük bir istihdam imkanı oluşturacağı anlaşılmaktadır. Geçmişte her biri ulaşılmaz hayal olarak görülen Havalimanı, Eğribel Tüneli ve Sahil yolunu GAP bölgesine bağlayacak olan yol çalışması tamamlanınca, yatırımcı kuruluşların önündeki ulaşım engeli ortadan kalkmış olacaktır. Böylece özel sektörün ilimizde yapacağı yeni yatırımlarla oluşacak iş sahalarında istihdam artışı sağlanacaktır.” dedi.
Giresun'da doğrudan istihdam sağlayacak asıl yatırımların hükümet sayesinde yapılacak işler sayesinde olacağını belirten Canikli, "Bu işlerin başında 3 bin kişiye iş imkânı verilecek olan 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması gelmektedir. Tıp fakültesi uygulama hastanesi bünyesinde, onunla ilişkili yan kuruluşlarda ve üç yeni hastane ile yeni huzurevinde de aynı miktarlarda insana istihdam sağlanacağı hesaplanmaktadır. Buna ilaveten Ordu-Giresun Havaalanı çevresinde kurulacak yat limanı, uluslararası su sporları merkezi gibi iş ortamlarında da yapılan hesaplamalara göre 500 kişi çalışacaktır. Yeni adliye sarayı, rehabilitasyon merkezleri ve TOKİ inşaatları gibi önemli yatırımları da göz önünde bulunduracak olursak ortalama 10 bin kişilik istihdam potansiyeli ortaya çıkmaktadır.” şeklinde konuştu.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Giresun haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir