Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Giresun haberleri > "giresun'da Kırsal Kalkınma, Hibe Destekleri Yatırımcıyla Buluşuyor" Toplantısı
Giresun Haberlerini Takip Et

"giresun'da Kırsal Kalkınma, Hibe Destekleri Yatırımcıyla Buluşuyor" Toplantısı

Güncelleme : 06 Şubat 2013 13:06

Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörlüğünce düzenlenen “Giresun’da Kırsal Kalkınma, Hibe Destekleri Yatırımcıyla Buluşuyor” toplantısı Valilik Konferans Salonu'nda yapıldı.

Toplantıya Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Selahattin Acara, Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim, CHP İl Genel Meclis üyesi Mustafa Yılmaz, kaymakamlar, Belediye Başkanları, İl Müdürleri ve Sivil Toplum Kuruluşu yetkilileri katıldı.

Tarımsal Kalınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Özer Çaban, toplantıda yaptığı konuşmada ”IPARD programıyla tarım sektöründe ve kırsal alanda faaliyet gösteren üreticilerimizin, özel sektörün ve potansiyel yatırımcıların Tarım ve Kırsal Kalkınma alanında desteklenmesi sağlanacak. AB hibe fonları kırsal kesimde yaşayan halkımıza, çiftçilere, üretici birliklerine ve tarım sektöründe faaliyet gösteren firmalara projeler karşılığında ve sözleşmelerine uygun olarak kullandırılacaktır. Tarım sektörünün genelinde olduğu gibi, kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımızın, gelir düzeyinin yükselmesi, gelir dağılımının iyileşmesi, doğal kaynakların korunarak kullanılması ve zenginliklerin tüm insanlarımıza yansıtılması en temel hedefimizdir” dedi.

Son yıllarda Giresun’un kalkınmasına ivme kazandıran 4 önemli unsur olduğunu belirten Vali Dursun Ali Şahin ise “Bunlardan birincisi DOKA’nın kuruluşu ve sağladığı hibe destekleriyle hazırlanan projelerin kabul görmesi ve yürütülmesi, ikincisi ise merkezi Giresun’da olan DOKAP’ın kuruluşu. DOKAP’ın önümüzdeki günlerde açıklayacakları çağrı ve hibe destekleriyle ilimizin gelişmesine ivme ve yön kazandırmaya devam edecek. Bir diğeri Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün tarımsal kalkınma yönünde açıkladığı hibe programları ve yürüttüğü projeler. Ve son olarak da kuruluşunu kısa sürede tamamlayan TKDK İl Koordinatörlüğümüz. Şu an 42 ilde kurulan TKDK İl Koordinatörlüğü tarım ve kırsal alanda kalkınmaya destek yönünden son derece önemli. Bu 4 kurum Giresun’un gelişmesine ivme kazandıracak ve ileri seviyelere ulaştıracaktır. Çok kısa zamanda kurumu bu seviyeye getirip 9. Çağrı'ya yetiştiklerinden dolayı arkadaşları kutluyorum. Halkımıza bu kuruluşu tanıtalım. Eğer tanıtımını en iyi şekilde yaparsak inanıyorum ki, sahalarda top peşinde koşarak değil, insanlara iş ve aş getirerek coşacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından toplantı İPARD Programıyla ilgili sunum ve diğer illerden de başarı hikayelerinin anlatıldığı video gösterimi ile sona erdi.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Giresun haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir