Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Giresun haberleri > 'giresun’un Yeni Soluğu Bungalov Evler’ Olacak
Giresun Haberlerini Takip Et

'giresun’un Yeni Soluğu Bungalov Evler’ Olacak

Güncelleme : 17 Temmuz 2013 15:50

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörlüğü'ne 9. proje başvuru çağrı döneminde sunulan ‘Giresun’un yeni soluğu bungalov evler’ adlı kırsal turizm projesinin hibe sözleşmesi bugün imzalandı.

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne aday ülke statüsüyle kullanmaya başladığı Kırsal Kalkınma Fonu (IPARD) Giresun ilinde ilk kez olarak bir projenin hayata geçmesine katkı sağlayacak.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun Koordinatörü Özer Çoban, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Duyurduğumuz ilk çağrı olan, 9. Çağrı Dönemi’nde kurumumuza sunulmuş olan bir projeyle sözleşme imzalayacağız. Bu açıdan bir ilk olacak. Ayrıca 10. Çağrı Dönemi’nde sunulmuş olan projelerin tamamının işlemleri tamamlanarak kurum merkezine gönderildi. Kurum Merkezi tarafından mali analizleri yapılacak olan projeler olumlu not aldığı taktirde, yeni sözleşmeleri çok yakında imzalayacağız” dedi.

İmza töreninde konuşan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin ise "2013 yılında 10 adet projeden bir proje hibe desteğine hak kazandı. 9 proje Ankara’da yapılan incelemelerden sonra inşallah gerçekleşecek. Bu Giresun için gerçekten güzel bir başlangıç. Özellikle yaylalarda bu tip yatırımların olması sevindirici. Giresun yaylaları bakir bir durumda. Arap ve güneyli turistlerin bizim yaylalarımızı buraları tercih edeceğine inanıyorum. Tabi buraların allanması, pullanması havalimanının işlerlik kazanması ile başlayacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından proje sahibi Fuat Ceylan ile TKDK Giresun Koordinatörü Özer Çoban hibe sözleşmesini imzaladılar.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Giresun haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir