Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Hakkari haberleri > Meslek Yüksek Okulu Yüksekova'ya taşınıyor
Hakkari Haberlerini Takip Et

Meslek Yüksek Okulu Yüksekova'ya taşınıyor

Güncelleme : 01 Haziran 2011 12:35
Hakkari
Meslek Yüksek Okulu Yüksekova'ya taşınıyor

Hakkâri Üniversitesi Rektörü İbrahim Belenli, Yüksekova’ya taşınacak Meslek Yüksek Okulu için tahsis edilen yeri gezdi. Belenli, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yapılan yerin MYO için uygun olduğunu ve en kısa zamanda MYO'yu buraya taşıyacaklarını belirtti.
Rektör Belenli ve beraberindeki heyeti, Yüksekova Kaymakamı Üzeyir Aziz Özeren, Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Özmen, Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdurrahman Pınar ve Yüksekova Sanayici ve İş Adamları Derneği (YÜSİAD) Başkanı Taylan Çiçek karşıladı.
Hakkâri Üniversitesi Rektörü İbrahim Belenli, Kürt Dili ve Edebiyat bölümü öğretim üyesi İbrahim Seydo Erdoğan ve Hakkâri Üniversitesi hocaları ile birlikte, Yüksekova’ya taşınacak olan Yüksekova Meslek Yüksek Okulu için tahsis edilen binayı görmeye geldiklerini belirtti. Belenli, önümüzdeki eğitim öğretim döneminde Yüksekova MYO öğrencilerine burada eğitim verileceğini ifade etti.
İnşaatı bitmekte olan derslikler TOKİ konutlarının arka kısmında yer alıyor. İnşaatı gezen Belenli ile beraberindeki heyet öğrencilerin sınıflarını, laboratuar bölümlerini, okulun konferans salonunu ve okulun yemekhane olarak yapılacak bölümlerini tespit etti.
Yüksekova Meslek Yüksek Okulu'nda şimdilik 4 bölüm olacağını ifade eden Belenli, bunların Postacılık, Muhasebe, İşletme ve Çocuk Gelişimi olduğunu belirtti. Her bölümde 30 öğrenci eğitim göreceğini ve hali hazırda 1. sınıf öğrencilerini de buraya aktaracaklarını belirtti. Yüksekova meslek Yüksek Okulu'nda toplamda 250 öğrenci eğitim görecek.
Belenli, Yüksekova’da eğitim görecek öğrencilerin ilk etapta ev kiralama tarzında veya varsa özel yurtlardan faydalanacaklarını, Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan burada bir yurt açması için girişimleri olacağını kaydetti.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Hakkari haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir