Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Hatay haberleri > 2 Çocuklu Ailenin Yıkılmaya Yüz Tutan Evde Yaşam Savaşı
Hatay Haberlerini Takip Et

2 Çocuklu Ailenin Yıkılmaya Yüz Tutan Evde Yaşam Savaşı

Güncelleme : 09 Eylül 2017 10:19

Ramazan ÇELİK/ HATAY, (DHA)- HATAY'ın Belen İlçesi'nde 30 yaşındaki Ömer Korkmaz eşi 26 yaşındaki Hülya ile çocukları 2 yaşındaki Musa ve 3 yaşındaki Mustafa Korkmaz çatısı toprak, duvarları ise yıkılmak üzere olan evde yaşam mücadelesi veriyor.
Belen İlçesi'ne bağlı Amanos Dağı eteklerindeki Kömürçukuru Mahallesi'nde oturan ve çam kozalakları toplayarak satıp karınlarını doyurmaya çalıştığını belirten Ömer Korkmaz, dedesinden kalma tek odalı evin çatısının aktığını, duvardaki delikler nedeniyle ısıtamadığını söyledi. Bir mesleğinin ve düzenli çalıştığı .ir işinin olmadığını belirten Korkmaz, kendine iş verilmesi halinde iyi bir eve taşınıp, hayatlarını daha sağlıklı bir şekilde sürdürebileceklerini söyledi.  Ömer Korkmaz, "Ben 30 yaşındayım, şimdiye kadar Kömürçukuru Mahallesi'nden dışarı çıkmış değilim aynı mahalleden tanıştığım eşimle bundan yıllar önce evlendik. Dedemizden kalan tek odalı bir evde yaşıyoruz. Ancak son yıllarda bakımsızlık nedeniyle bu evin toprak çatısı kışları su geçirmeye başladı. Duvarları yıkılmak üzere iş istiyorum" dedi.
Gözyaşları içinde zor durumda olduklarını anlatan anne Hülya Korkmaz ise, "Evimizin halini görüyorsunuz, duvarları çatlak, açılan delikleri plastik örtülerle kapattık, çatımız akıyor, orayı da çadırla kapattık ama önümüz kış, eşimin düzenli bir işi yok, eve ekmek getirmekte zorlanıyor. Kış gelmeden başımızı sokacak bir ev bir de eşime kalıcı iş istiyorum" diye konuştu.

Doğan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Hatay haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir