Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > İstanbul haberleri > 82 ilde 82 sahabe anılacak
İstanbul Haberlerini Takip Et

82 ilde 82 sahabe anılacak

Güncelleme : 28 Aralık 2011 16:20
82 ilde 82 sahabe anılacak

Siyer Araştırmaları Merkezi (SAMED) tarafından hazırlanan projeyle Türkiye’nin 81 ili ve Lefkaşa’da yapılacak programlarla şehre iz bırakan sahabeler anlatılacak. Hz. Muhammed’in “Sahabilerim yıldızlar gibidir; hangisine uyarsanız yolunuzu bulursunuz” Hadis-i şerifinden hareketle yola çıkan SAMED, insanlığa yol gösterecek 82 sahabenin hayatını anlatacak.
Merkezi Eyüp’te bulunan SAMED, çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. 1 Ocak Pazar günü 15.00’da Ali Emiri Kültür Merkezi’nde tanıtımı yapılacak proje kapsamında Lefkoşa ve Türkiye’nin 81 ilinde şehir ile bir şekilde bağı bulunan 82 sahabe çeşitli yönleriyle ön plana çıkarılarak anlatılacak. Projenin ilk programı ise 8 Ocak 2012 Pazar günü Adana’dan gerçekleştirilecek.
Sahabe neslinin Peygamber Efendimiz (sav) tarafından yetiştirildiğini aktaran SAMED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Lefkoşa’nın ise Peygamber Efendimizin süt halası Ümmü Haram dolayısıyla listeye dahil edildiğini belirtti. Kaya, 3 yıl sürecek proje kapsamında Mehmet Emin Yıldırım'ın il il dolaşılarak sahabeleri anlatılacağını aktardı.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika İstanbul haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir