Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > İstanbul haberleri > Baykal: Yüzde 50 Artı 1 Ile Anayasa Olmaz. Olur Da, Olması Gereken Anayasa Değildir. Bir Anayasa Krizidir O (2)
İstanbul Haberlerini Takip Et

Baykal: Yüzde 50 Artı 1 Ile Anayasa Olmaz. Olur Da, Olması Gereken Anayasa Değildir. Bir Anayasa Krizidir O (2)

Güncelleme : 20 Nisan 2017 19:13
İstanbul
Baykal: Yüzde 50 Artı 1 Ile Anayasa Olmaz. Olur Da, Olması Gereken Anayasa Değildir. Bir Anayasa Krizidir O (2)

İhsan YALÇIN/İSTANBUL,(DHA)-CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, partisinin İstanbul il başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi. 
"Bu süreç; Türkiye'yi iftihar edeceğimiz, sahip çıkacağımız, bizi geleceğe güçlü bir şekilde taşıyacağına inandığımız bir Anayasa'ya sahip kılmadı" diyen Baykal, "Tam tersine bir Anayasa problemini kucağımıza koydu bu süreç. Bizim önümüzde bir Anayasa problemi var. Durum bu arkadaşlar. Bu iş bitmedi. Bu iş olmadı. Dünyanın pek çok yerinde yüzde 50 ile Anayasa'ya göre Anayasa değiştirilemez. Yani 3'te 2 koyar, daha yüksek bir oran koyar; yüzde 70, yüzde 80 der. Böyle bir şey olacak Anayasa canım. Yüzde 50'yi geçerek hükümet olursun. Yüzde 30'la da hükümet olursun. Hükümet belli bir yapının içinde bir yönetim sorumluluğunu devralır yapar. Ama yüzde 50 ile Anayasa olur mu arkadaşlar. Olabilir mi? Vicdanın olur diyor mu sana? Aklın, mantığın, siyaset olur diyor mu sana? Böyle olursa iyi olur Türkiye huzur içinde yönetilir diyebiliyor musun? Diyemiyoruz. Kucağımızda böyle bir kriz var. Anayasa kriziyle karşı karşıyayız" ifadesini kullandı. 

"DAHA BİRİNCİ DEVREDEYİZ, İKİNCİ DEVRE VAR"
Baykal, "Sayın Cumhurbaşkanı diyor ki; 'Maç 1-0 alınmış, 5-0 alınmış fark etmez 3 puanı aldık.' Bir dakika Sayın Cumhurbaşkanı, maç bitmedi. Maç bitmedi arkadaşlar. Bu hiçbir şekilde maç bitti anlamını taşımaz. Bu tablo maçın bittiği tablo değil. Şimdi bir tartışma var. Ofsayttan bir gol atıldı iddiası var. Ofsayttan gol atıldı diye takım, hakem, trübünler karıştı. Sakinleşir; ama maç bitmez, maç devam ediyor. Daha birinci devredeyiz, ikinci devre var" diye konuştu. 

"MAÇ BİTMEDİ DEMEK İÇİN BURADAYIM"
Deniz Baykal sözlerini şöyle sürdürdü:
"Partime ve Türkiye'ye maç bitmedi demek için buradayım. Sayın Cumhurbaşkanı'na da bunu söylemek için buradayım. Maç bitmedi. Yok 1-0 da olsa aynıymış, 5-0 da olsa aynıymış. Ne olacağını göreceğiz. Daha gerisi var. Yeter ki biz gerisi olduğunu unutmayalım. Maçın gerisi için neyin gerektiğini aklımızdan çıkarmayalım. Ve onun gerektirdiği özveriyi, iş birliğini, yeniden yapılanmayı içimize sindirelim. Gereğini yapalım. Eğer bütün bunları yapabilirsek ben inanıyorum Türkiye sonunda bu maçı kazanacaktır. Şimdi tabi çok taze tartışmalar. YSK'ya itirazlar, o öyle dedi, işte Anayasa Mahkemesi.  Onları biraz daha yaşarız. Dikkat edin, '2019 Kasım'ıdır hedef' diyorlar. 2019 Kasım'daki hedeflerine ulaşamadıkları takdirde bunun hiçbir anlamı olmaz. Ve Türkiye'nin önündeki hedef 2019'u teslim etmemektir" dedi. 

Doğan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika İstanbul haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir