Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > İstanbul haberleri > Böyle vahşet görülmedi
İstanbul Haberlerini Takip Et

Böyle vahşet görülmedi

Güncelleme : 07 Kasım 2011 12:00
Böyle vahşet görülmedi

Kurban Bayramı'nın ilk gününde diğer bayramlarda olduğu gibi yine kan donduran görüntüler yaşandı. Tüm çağrılara karşın kurbanlık hayvanlar yine türlü işkencelere maruz kaldı. Ancak hiçbiri Bakırköy'de yaşanan vahşet kadar olmadı. Bir kurban satış noktasındaki kesim görevlileri, yere yatıramadıkları boğanın boğazını ayaktayken kesti. Ayakta boğazı kesilen boğa dakikalarca can çekişti. 

BAYRAMDA RENKLİ MANZARALAR(FOTO GALERİ)

KURBAN KESİMİNİ İZLERKEN BAYILDI

TURİZMİN MERKEZİNDE İSTENMEYEN GÖRÜNTÜLER YAŞANDI

Bayramın ilk günü nedeniyle yoğunluğun yaşandığı kurban pazarlarında, zaman zaman tartışılacak görüntüler ortaya çıktı. Bir kurban satış noktasında kesime götürülen boğa, görevliler tarafından zapt edilemedi. Hayvanı yere yatıramayan görevli ayakta kesmeye karar verdi.

Kurbanlık boğanın sahibinden kesim parası ve bahşişini de alan kesim görevlisi ayaktaki hayvanın boğazını kesti. Aldığı ilk bıçak darbesi ile can çekişmeye başlayan boğa görevlinin bıçak darbelerine daha fazla dayanamayarak yere yığıldı.


Böyle vahşet görülmedi | video.mynet.com

Amatör kamera tarafından çekilen bu görüntüler sonrası vatandaşlar büyük tepki gösterdi.

BELEDİYEDEN YALANLAMA
Konuyla ilgili olarak Bakırköy Belediyesi tarafından yazılı açıklama yapıldı. Belediyeden yapılan açıklamada, saat 16.30'da tüm kesimlerin tamamlandığını ve görüntülerdeki hayvanın ise kesim alanı ve kesim saati dışında kontrolsüz olarak bir kasap tarafından kesildiğini belirtti. Bakırköy Belediyesi, böyle olaya kesinlikle izin vermediklerini ve vermeyeceklerini belirttilerek kesimi gerçekleştiren kasap hakkında suç duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan kasap, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika İstanbul haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir